Korsika od 1 054 Kč
Zobrazit zájezdy

Korsika autem

Vloženo: 16. června 2019
Poslední příspěvek: 23. června 2019
nová členka nová členka /
Jananas
nová členka nová členka / před rokem
Jananas
Ahoj, v červenci jsme se rozhodli projet Korsiku autem. Chceme jet trajektem z Livorna. Je tu někdo, kdo byl autem na Korsice? Máme v plánu jí objet celou. Chceme vidět hory, moře, nějaké památky. Jaké jsou tam silnice? V Řecku to kolikrát bylo šílené. A nevíte zda se dá nějak dohledat, pokud chceme spát v autě a občas se někde osprchovat, kde je to možné? Nebo jak řešíte sprchování na cestách?

2 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před rokem
Kristýna
před rokem
@Jananas ~ Dobrý den,
silnice na Korsice jsou udržované, ale někde (zejména v horách) poměrně úzké a klikaté. Takže se připravte na serpentýny. Slabším povahám se může udělat špatně Každopádně jinak než autem se po Korsice ani dopravovat nedá. Autobusová doprava není moc rozšířená a víceméně jsme žádné místní autobusy za 10 dní ani nepotkali.
Kempování na divoko nebo spaní v autě je na Korsice zakázané, ale pokud si vás nikdo nevšimne, tak by to mělo být v pořádku. Vždy se můžete vymluvit například na únavu, a že jste zastavili jen na šlofíka.
Mrkněte na tuto stránku, kde najdete užitečné tipy na jakých místech nejen na Korsice se dá přespat na divoko. V horách a na západním pobřeží, které je plné zapadlých zátok, by to mělo jít celkem snadno. Sprchu vždy řeším sprchováním se na pláži, sprchy najdete na turističtějších a větších plážích.
Jananas
nová členka nová členka /
Jananas
nová členka nová členka / před rokem
Jananas
před rokem
Super, děkuji

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů