Maďarsko od 385 Kč
Zobrazit zájezdy

Maďarské termály

Vloženo: 19. listopadu 2017
Poslední příspěvek: 10. září 2019
nový člen nový člen /
Tomek
nový člen nový člen / před 2 lety
Tomek
Ahoj. Vidím teď spoustu nabídek do maďarských termálů tak předpokládám že to vůbec nemusí být špatné. Je to vhodné i teď na podzim, nebo v zimě? Přihoďte nějaké zkušenosti kdo jste tam byl - docela by mě to zajímalo. Díky všem.

10 odpovědí

Mikey
Administrátor Administrátor /
Mikey
Administrátor Administrátor / před 2 lety
Mikey
před 2 lety
V lednu jsme jich v Budapešti několik navštívili... Venkovní bazény mají v zimě svoje kouzlo a návštěva bude příjemnější než v létě. Řazeno od nejhoršího:
Aquaworld Resort Budapešť - moderní aquapark spojený s hotelem. Spíš pro lidi, kteří chtějí mít vše na jednom místě (ubytování, restaurace, aquapark).
Gellért - venkovní a vnitřní bazény, dost turistů.
Széchenyi - docela rozlehlý venkovní a vnitřní komplex.
Király - pouze vnitřní bazény, z mého pohledu nejzajímavější lázně.
Tomek
nový člen nový člen /
Tomek
nový člen nový člen / před 2 lety
Tomek
před 2 lety
Moc díky Mikey za odpověď. Nebyli jste třeba i mimo Budapešť? Máme radči klidnější místa.
Marka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Marka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 2 lety
Marka
před 2 lety
Hezký večer,
byli jsme ve Széchenyi, za dva týdny vyrážíme znovu (a dokonce se známými odsud z diskuze . velice pěkné, dražší, ale jedny z mála, kde mají ženy i muži vstup dohromady, většinou jsou po dnech rozdělené. venkovní i vnitřní bazény. důrazně doporučuji dodržovat časové plány pro jednotlivé bazény a střídat bazény s různou teplotou vody. vybavení a zázemí je poněkud starší, obsluha a personál zásadně nemluví anglicky, takže fungují spíše jen posunky a gesta. jsem toho názoru, že maďarština je horší než písmenková polévka.
Marcela
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 2 lety
anonym
před 2 lety
Mohu vřele doporučit. My tam jezdíme dost často a vždy s ck zbiroh s nimiž navštívíme vícero lázní najednou a kteří to mají vychytané. Katalog najdete na netu ck.interzbiroh
Tomek
nový člen nový člen /
Tomek
nový člen nový člen / před 2 lety
Tomek
před 2 lety
Díky moc za typ. My jestli se rozhoupeme, tak pojedeme až po novém roce. Maďarština je fakt síla, to vím, ale umím IGEN, s tím si vystačíme
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před rokem
anonym
před rokem
Zdravím ! Do termálů v Maďarsku jezdíme pravidelně a přiznám se ,že se nám nejvíce líbí v Sarváru , v hotelu Park Inn, který je propojen s lázněmi vyhřívanou chodbou . Takže hupnete do plavek ,přehodíte župan a šup do lázní ! V lázních je spoustu atrakcí i pro děti .
Majdalenka
nový člen nový člen /
Majdalenka
nový člen nový člen / před 6 měsíci
Majdalenka
před 6 měsíci
Potvrzuji - Sarvár, hotel Park Inn. Byli jsme cca před 3 lety a je to tam nádherný, známí jezdí každoročně a jsou nadšený.
Surimi
stálá členka stálá členka /
Surimi
stálá členka stálá členka / před 5 měsíci
Surimi
před 5 měsíci
@Tomek ~ Jestli cestujete bez dětí, tak Hevíz, je to přírodní termální jezero ( i s krytou částí při špatném počasí) , ale tam nesmí děti do 14 let kvůli mírné radioaktivitě, doporučená koupací doba je 3 hodiny denně.
S dětmi a mládeží (termály s aquaparkem)- nejlepší je Sárvár nebo nejbližší Györ.
Pak je pro páry i rodiny vhodný Zalakaros (vnitřní tobogány za příplatek), Kehidakustány, Bükfürdö- tam si ale ověřte otvírací dobu venkovních atrakcí a tobogánů, některé už mají v září zavřené.
Na severovýchodě-zhruba jižně od Košic Egerszallók nebo Mezökeveszd (Zsory), tam dětí můžou, ale je tam pro ně méně atrakcí, při delším pobytu se můžou nudit. Taky jsou zajímavé jeskynní lázně Miskolc-Tapolca, pokud vám nevadí dav a rachot Všechny tři posledně jmenované jsou blízko sebe, můžete se ubytovat třeba v malebném Egeru a navštívit každý den jedny.
Menší lázeňská městečka jsou mnohem přívětivější než Budapešť.
Surimi
stálá členka stálá členka /
Surimi
stálá členka stálá členka / před 5 měsíci
Surimi
před 5 měsíci
@Mikey ~ Gellert je krásně secesní ,ale má u mě drobná mínus- do bazénu v hlavní hale je nutná koupací čepice, tomu už jsme odvykli a šatny připomínají tak 70.léta bez rekonstrukce, chaos při objevování volné kabiny. Ačkoliv jsme tam byli v Budapešti s cestovkou, údajně nešlo objednání na určitý čas, mít zamluvené vstupenky bez dlouhého čekání ve frontě u pokladny. Nevím jestli to "nešlo" ze strany CK nebo z maďarské strany. Gellert je vhodný spíš bez dětí, na podzim a v zimě nebude otevřená venkovní část a uvnitř není žádná zábava (skluzavky) pro děti.
Surimi
stálá členka stálá členka /
Surimi
stálá členka stálá členka / před 5 měsíci
Surimi
před 5 měsíci
@Tomek ~ jazykově to není hrozné, třeba bazén je maďarsky medence- je v tom krásně znát slovanské slovo měděnice = koupací nádoba ,původně z mědi. Cukrárna je cukrászda, káva je kafé, palačinka=palacintá, pálenka= pálinka, klobása =kolbász, večeře-vacsora(vyslov vačora) ...co je na tom těkého ??? Jen když budete kupovat proslulou maďarskou papriku, tak edés je sladká a csípös je pálivá.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů