Thajsko od 23 195 Kč
Zobrazit zájezdy

Měnit peníze?

Vloženo: 2. září 2019
Poslední příspěvek: 10. listopadu 2019
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Evittka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 3 lety
Evittka
myslíte, že si mám měnit peníze pokud jdeme na plavbu lodí? Budeme se plavit po moři ale budeme mít zastávky i v přístavě. Nevím se rozhodnout jestli mám změnit peníze nebo ne. Jak byste to rišili vy? Tu menu mi spět v česku nesmění, proto se ptám

Odpovědi 4 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Evittka ~ Zdravím,
záleží na tom, co všechno máte v ceně plavby - máte plnou penzi a nečekají vás žádné dodatečné náklady? Každopádně si alespoň část peněz určitě směňte, nemyslím si, že zvládnete celý pobyt bez hotovosti, a kartu vám na spoustu místech v Thajsku nevezmou. Při odjezdu si pak peníze můžete v některém z přístavů či na letišti směnit zpátky na eura/dolary.
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
LenkaGazdova
před 3 lety
@Evittka ~ určitě budete někde vstupovat do Thajska a procházet přes imigrační kontrolu. Ta po vás může chtít prokázání hotovosti na pobyt - 20 000 bahtů na osobu nebo 40 000 bahtů na rodinu. Částka musí být v bahtech nebo ekvivalent v dolarech či eurech. Karty ani výpisy z účtu se neakceptují, bankomat před imigrační kontrolou není. Hotovost tedy musíte mít již při vstupu do Thajska. Jinak jak píše Kristýna, v Thajsku se kartou úplně běžně neplatí, dá se s ní platit v obchodech 7/11 při minimální útratě 300 bahtů a pak v dražších a luxusnějších restauracích a hotelech. V lokálních restauracích, malých obchůdcích a hotelech kartou nezaplatíte.
lidas
věrná členka věrná členka /
lidas
věrná členka věrná členka / před 3 lety
lidas
před 3 lety
@Evittka ~ Podle toho kde se budete plavit.Asi bych vzala nějaké Eura anebo Dolary a pak kartu.Někde nemusí příjmout kartu k platbě už se mi to stalo.
HankaLamb
legenda legenda /
HankaLamb
legenda legenda / před 3 lety
HankaLamb
před 3 lety
@Evittka ~ dobry den, mohu se zeptat s jakou společností plujete? Pokud jste jiz absolvovala Thajsko pri plavbě jakou máte zkusenost? DĚKUJI

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů