Měnit peníze?

Vloženo: 2. září 2019
Poslední příspěvek: 8. září 2019
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Evittka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 16 dny
Evittka
myslíte, že si mám měnit peníze pokud jdeme na plavbu lodí? Budeme se plavit po moři ale budeme mít zastávky i v přístavě. Nevím se rozhodnout jestli mám změnit peníze nebo ne. Jak byste to rišili vy? Tu menu mi spět v česku nesmění, proto se ptám

3 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 16 dny
Kristýna
před 16 dny
@Evittka ~ Zdravím,
záleží na tom, co všechno máte v ceně plavby - máte plnou penzi a nečekají vás žádné dodatečné náklady? Každopádně si alespoň část peněz určitě směňte, nemyslím si, že zvládnete celý pobyt bez hotovosti, a kartu vám na spoustu místech v Thajsku nevezmou. Při odjezdu si pak peníze můžete v některém z přístavů či na letišti směnit zpátky na eura/dolary.
LenkaGazdova
LenkaGazdova
před 11 dny
LenkaGazdova
před 11 dny
@Evittka ~ určitě budete někde vstupovat do Thajska a procházet přes imigrační kontrolu. Ta po vás může chtít prokázání hotovosti na pobyt - 20 000 bahtů na osobu nebo 40 000 bahtů na rodinu. Částka musí být v bahtech nebo ekvivalent v dolarech či eurech. Karty ani výpisy z účtu se neakceptují, bankomat před imigrační kontrolou není. Hotovost tedy musíte mít již při vstupu do Thajska. Jinak jak píše Kristýna, v Thajsku se kartou úplně běžně neplatí, dá se s ní platit v obchodech 7/11 při minimální útratě 300 bahtů a pak v dražších a luxusnějších restauracích a hotelech. V lokálních restauracích, malých obchůdcích a hotelech kartou nezaplatíte.
lidas
stálá členka stálá členka /
lidas
stálá členka stálá členka / před 11 dny
lidas
před 11 dny
@Evittka ~ Podle toho kde se budete plavit.Asi bych vzala nějaké Eura anebo Dolary a pak kartu.Někde nemusí příjmout kartu k platbě už se mi to stalo.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů