Německé cestovní kanceláře

Vloženo: 8. března 2019
Poslední příspěvek: 10. září 2019
nová členka nová členka /
Lola
nová členka nová členka / před 7 měsíci
Lola
Máte někdo zkušenosti s německými cestovkami? Jaké jsou služby a servis? Co třeba fakultativní výlety, jaké jsou ceny? Děku za rady.

7 odpovědí

Arne1
věrný člen věrný člen /
Arne1
věrný člen věrný člen / před 7 měsíci
Arne1
před 7 měsíci
Co napsat abych neopakoval informace kterých je všude spousta ? Přitom se ptáš velmi obecně.
Servis a služby - při prodeji: Pokud kupuju přímo, tak je to rychlé, neobtěžují nutností skenování podepsané smlouvy, jsem schopen zájezd kompletně koupit během 15 minut. Placení kartou je normální, dokonce i cestovka která to neměla na svém eshopu mi platbu kartou dokázala zařídit. V případě odletu během několika málo dní lze domluvit i placení delegátovi na letišti před odletem. Materiály přijdou buď emailem, nebo poštou, někdy je zase možné vyzvednutí osobně na letišti. Německé cestovky většinou mají v ceně dopravu vlakem z libovolného německého nádraží.
Pokud kupuješ přes českého prostředníka, tak je to časově i organizačně náročnější, podle našich zákonů nestačí zaplacení jako závazná objednávka - musí se podepsat, dnes už většinou stačí naskenovat a poslat emailem.
Naproti tomu naši prostředníci občas přinesou přidanou hodnotu v podobě parkování na letišti nebo bezplatné dopravy na letiště.
Nesetkal jsem se s tím, že by německá cestovka vnucovala cestovní pojištění nebo předražené vízum.
V hotelu mám pocit, že jsem považován za lepšího hosta než pokud jedu s českou cestovkou.
Fakultativní zájezdy ? Bývá to velmi podobné jako u našich, většinou je stejně nakupují u místních operátorů - ale jsou i výjimky. V mnoha případech je stejně lepší jet po vlastní ose (Turecko), nebo použít české nezávislé cestovky v místě (Egypt), nebo i místních prodejců kteří jsou ochotnější ke smlouvání.
Arne1
věrný člen věrný člen /
Arne1
věrný člen věrný člen / před 7 měsíci
Arne1
před 7 měsíci
@Arne1 ~ doplnění - nezanedbatelnou předností je, že při nákupu je známo letecké spojení, včetně času odletu - nemusí se tedy čekat až cestovka pošle informace a až pak shánět dopravu na letiště.
Mia07
stálá členka stálá členka /
Mia07
stálá členka stálá členka / před 13 dny
Mia07
před 13 dny
Ahoj.
Zvažuji že na příští rok koupím přes německou CK. Už jsem našla nabídky hotelu co jsme chtěli původně letos, ale opět jsme jeli do Řecka
No a teď co... Nevím jak postupovat. Neboť tam jsou časy letů. Pěkně je let přes den, což nám vyhovuje maximálně. Ne lety ve 2 ráno. Za dlouho jsou nabídky fuč? Má to někdo vysledovane? Je to přes Airstop, dá se tomu věřit? Nebo budou nějaké akce, např. parkování u letiště zdarma? Nepředpokládám, že česká CK se vytáhne s lepší cenou. Potřebuji platit až po novém roce, mám to přes zaměstnavatele. Stačí tam nějaká záloha?
Předem díky.
Arne1
věrný člen věrný člen /
Arne1
věrný člen věrný člen / před 13 dny
Arne1
před 13 dny
Nedělej si starosti, nabídek bude stále dost.
Proč používáš Airstop ? Dosud mi nikdo neodpověděl na tuto otázku - tedy co dá AirStop navíc ? Já každému radím dovolena.cz (tj Jančurova StudentAgency), tam mi přidají svůj bonus - dopravu na letiště pokud tam mají svůj spoj, nebo zaplatí parkování. Dokonce se mi stalo, že cestovka nám z Turecka změnila návratové letiště z Vídně na Mnichov. SA nám to kompletně zařídila - zrušení dopravy z Vídně a zařízení nové z Mnichova a k tomu ještě zprostředkovali proplacení rozdílu ceny od Němců.
Navíc, na webu dovolena.cz máš porovnání jak německých, tak českých (a možná i polských) cestovek.
Pokud by nebylo bonusu, tak nevidím důvod to objednávat přes české prostředníky, dříve jsem to objednával napřímo a stalo se mi například, že v neděli ve 2300 jsem během deseti minut zájezd kompletně objednal, zaplatil a dostal všechny potřebné podklady - a to bylo v situaci, kdy mi stavný Airstop tvrdil, že požadovaný zájezd už je vyprodán.
Mia07
stálá členka stálá členka /
Mia07
stálá členka stálá členka / před 13 dny
Mia07
před 13 dny
@Arne1 ~ já netrvám na Airstop. Nechám si poradit. Potřebuji komunikaci v Čj Chci hlavně ušetřit a to prý přes Německo ušetřím dost.
Arne1
věrný člen věrný člen /
Arne1
věrný člen věrný člen / před 13 dny
Arne1
před 13 dny
@Mia07 ~ ještě k záloze - záleží na tom, jak dlouho dopředu to objednáváš. My jsme letos (výjimečně) objednávali už v lednu, SA chtěla čtvrtinu celkové částky jako zálohu, doplatek pak byl asi 3 týdny před odletem. To už je asi na individuálním jednání, možná to bude také záviset na podmínkách německé cestovky.
Mia07
stálá členka stálá členka /
Mia07
stálá členka stálá členka / před 13 dny
Mia07
před 13 dny
@Arne1 ~ ok, díky. Podívám se až vyjedou nabídky

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů