Německé cestovní kanceláře

Vloženo: 8. března 2019
Poslední příspěvek: 1. října 2019
stálá členka stálá členka /
Lola
stálá členka stálá členka / před 9 měsíci
Lola
Máte někdo zkušenosti s německými cestovkami? Jaké jsou služby a servis? Co třeba fakultativní výlety, jaké jsou ceny? Děku za rady.

8 odpovědí

Arne1
věrný člen věrný člen /
Arne1
věrný člen věrný člen / před 9 měsíci
Arne1
před 9 měsíci
Co napsat abych neopakoval informace kterých je všude spousta ? Přitom se ptáš velmi obecně.
Servis a služby - při prodeji: Pokud kupuju přímo, tak je to rychlé, neobtěžují nutností skenování podepsané smlouvy, jsem schopen zájezd kompletně koupit během 15 minut. Placení kartou je normální, dokonce i cestovka která to neměla na svém eshopu mi platbu kartou dokázala zařídit. V případě odletu během několika málo dní lze domluvit i placení delegátovi na letišti před odletem. Materiály přijdou buď emailem, nebo poštou, někdy je zase možné vyzvednutí osobně na letišti. Německé cestovky většinou mají v ceně dopravu vlakem z libovolného německého nádraží.
Pokud kupuješ přes českého prostředníka, tak je to časově i organizačně náročnější, podle našich zákonů nestačí zaplacení jako závazná objednávka - musí se podepsat, dnes už většinou stačí naskenovat a poslat emailem.
Naproti tomu naši prostředníci občas přinesou přidanou hodnotu v podobě parkování na letišti nebo bezplatné dopravy na letiště.
Nesetkal jsem se s tím, že by německá cestovka vnucovala cestovní pojištění nebo předražené vízum.
V hotelu mám pocit, že jsem považován za lepšího hosta než pokud jedu s českou cestovkou.
Fakultativní zájezdy ? Bývá to velmi podobné jako u našich, většinou je stejně nakupují u místních operátorů - ale jsou i výjimky. V mnoha případech je stejně lepší jet po vlastní ose (Turecko), nebo použít české nezávislé cestovky v místě (Egypt), nebo i místních prodejců kteří jsou ochotnější ke smlouvání.
Arne1
věrný člen věrný člen /
Arne1
věrný člen věrný člen / před 9 měsíci
Arne1
před 9 měsíci
@Arne1 ~ doplnění - nezanedbatelnou předností je, že při nákupu je známo letecké spojení, včetně času odletu - nemusí se tedy čekat až cestovka pošle informace a až pak shánět dopravu na letiště.
Mia07
stálá členka stálá členka /
Mia07
stálá členka stálá členka / před 3 měsíci
Mia07
před 3 měsíci
Ahoj.
Zvažuji že na příští rok koupím přes německou CK. Už jsem našla nabídky hotelu co jsme chtěli původně letos, ale opět jsme jeli do Řecka
No a teď co... Nevím jak postupovat. Neboť tam jsou časy letů. Pěkně je let přes den, což nám vyhovuje maximálně. Ne lety ve 2 ráno. Za dlouho jsou nabídky fuč? Má to někdo vysledovane? Je to přes Airstop, dá se tomu věřit? Nebo budou nějaké akce, např. parkování u letiště zdarma? Nepředpokládám, že česká CK se vytáhne s lepší cenou. Potřebuji platit až po novém roce, mám to přes zaměstnavatele. Stačí tam nějaká záloha?
Předem díky.
Arne1
věrný člen věrný člen /
Arne1
věrný člen věrný člen / před 3 měsíci
Arne1
před 3 měsíci
Nedělej si starosti, nabídek bude stále dost.
Proč používáš Airstop ? Dosud mi nikdo neodpověděl na tuto otázku - tedy co dá AirStop navíc ? Já každému radím dovolena.cz (tj Jančurova StudentAgency), tam mi přidají svůj bonus - dopravu na letiště pokud tam mají svůj spoj, nebo zaplatí parkování. Dokonce se mi stalo, že cestovka nám z Turecka změnila návratové letiště z Vídně na Mnichov. SA nám to kompletně zařídila - zrušení dopravy z Vídně a zařízení nové z Mnichova a k tomu ještě zprostředkovali proplacení rozdílu ceny od Němců.
Navíc, na webu dovolena.cz máš porovnání jak německých, tak českých (a možná i polských) cestovek.
Pokud by nebylo bonusu, tak nevidím důvod to objednávat přes české prostředníky, dříve jsem to objednával napřímo a stalo se mi například, že v neděli ve 2300 jsem během deseti minut zájezd kompletně objednal, zaplatil a dostal všechny potřebné podklady - a to bylo v situaci, kdy mi stavný Airstop tvrdil, že požadovaný zájezd už je vyprodán.
Mia07
stálá členka stálá členka /
Mia07
stálá členka stálá členka / před 3 měsíci
Mia07
před 3 měsíci
@Arne1 ~ já netrvám na Airstop. Nechám si poradit. Potřebuji komunikaci v Čj Chci hlavně ušetřit a to prý přes Německo ušetřím dost.
Arne1
věrný člen věrný člen /
Arne1
věrný člen věrný člen / před 3 měsíci
Arne1
před 3 měsíci
@Mia07 ~ ještě k záloze - záleží na tom, jak dlouho dopředu to objednáváš. My jsme letos (výjimečně) objednávali už v lednu, SA chtěla čtvrtinu celkové částky jako zálohu, doplatek pak byl asi 3 týdny před odletem. To už je asi na individuálním jednání, možná to bude také záviset na podmínkách německé cestovky.
Mia07
stálá členka stálá členka /
Mia07
stálá členka stálá členka / před 3 měsíci
Mia07
před 3 měsíci
@Arne1 ~ ok, díky. Podívám se až vyjedou nabídky
LenkaH
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
LenkaH
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 2 měsíci
LenkaH
před 2 měsíci
Jsou německé nebo polské cestovní kanceláře pojištěné proti úpadku jako české CK ?

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů