Německo od 529 Kč
Zobrazit zájezdy

Průvodce Německo

Cestovní doklady do Německa

Pas do Německa není nutný, můžete cestovat na občanku. Stejně jako v celém Schengenu, i v Německu stačí jeden platný doklad. Volba pasu nebo občanky je jen na vás.

Jak a čím platit v Německu

Německo je jako náš západní soused velmi dostupnou zemí. Ať už se chystáte na dovolenou v přírodě, velkých městech nebo jedete na služební cestu, Cestolino má informace, jaké jsou ceny v Německu a jaký je kurz eura.

Autem do Německa – doklady, výbava a nejlepší trasy

Německo je velká země a jednotlivé trasy se liší od toho, kam míříte. Mnoho velkých měst je pohodlně dostupných autobusem, vlakem nebo letecky. Povolená rychlost v Německu je trochu odlišná než v ČR, stejně jako některé dopravní předpisy. Podívejte se, co všechno byste měli vědět.

Tipy na aktivity v Německu – památky, jezera, pláže i lyžování

Máte volný víkend a rádi byste podnikli výlet za hranice? Připravili jsme pro vás výběr zajímavých měst, pohádkových hradů a zámků, písečných pláží, průzračných jezer, ale také lyžařských středisek a aktivit pro rodiny s dětmi.

Německá kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

Každá země má svou tradiční kuchyni, jíž se odlišuje od okolních států. V Německu jsou pokrmy a nápoje pro každou oblast specifické. Ovlivňoval je totiž vždy historický vývoj, hospodářské podmínky a dostupné suroviny. Ve hře jsou i sousední země, od kterých byly recepty často přejímány.

Státní svátky v Německu

Státní svátky v Německu mají několik podob. Buď je slaví celá země, nebo jednotlivé spolkové země. Německo je velká země, některé svátky jsou stejné jako u nás a jiné se liší. Čtěte, kdy vyrazit do Německa za oslavami svátků a kdy raději ne, protože bude všude zavřeno.