Kuba od 27 900 Kč
Zobrazit zájezdy

Otravují komáři na Kubě?

Vloženo: 11. září 2019
Poslední příspěvek: 11. září 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Trilobit
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Trilobit
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, otravují komáři na Kubě? Byli jsme letos v Primorsku a opravdu hodně otravných komárů, stejně tak minulý rok v Egyptě. Jak je na tom Kuba? Samozřejmě mě děsí různé nemoce, které přenášejí. Děkuji za vaše názory

Odpovědi 1 odpověď

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Trilobit ~ Hezký večer,
všude na internetu se můžete dočíst, jak je Kuba zahlcená komáry, my ale měli jinou zkušenost. Komárů jsme zde viděli opravdu málo a to pouze na jediném místě - v přírodní rezervaci Guamá, která je doslova rájem komárů díky místní řece. Ve zbytku země jsme ale o komára nezakopli. Možná je to také tím, že jsme vyrazili v suchém období, a to v únoru. Každopádně vybaveni repelenty jsme byli z Česka. Nejlepší je si pořídit kvalitní repelent s vysokým podílem látky DEET. My jsme repelent nakonec kromě Guamá nevyužili, je ale lepší být připraven. Zabírají také některé esenciální oleje jako je například tea tree nebo eukalyptový olej.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů