Dovolená na Kubě 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Kuba

Zájezdy Kuba

Kuba leží v Karibském moři a je největším ostrovním státem v této oblasti. Zároveň Kuba patří k posledním zemím, které spadají pod vládu totalitního režimu. Kuba je charakteristická především doutníky, rumem a latinskými rytmy. I přes její pohnutou historii je dovolená na Kubě opravdovým zážitkem.Jedním z nejzajímavějších míst tohoto ostrovního státu je zaručeně hlavní město Havana, kde se zastavte na náměstí Plaza de la Catedral a Plaza Vieja, neopomeňte na návštěvu muzea Museo de la Revolucion a kubánského hřbitova Necrópolis Cristobal Colón.

Z dalších měst stojí za prohlídku město Baracoa nebo revoluční město Santiago de Cuba. Z přírodních míst je nezapomenutelným zážitkem ostrov Cayo Coco, oblast Bahia de Cochillos známá jako Zátoka sviní či překrásné lokality ideální k potápění Cayo Lenize, Mira la Gorda a Caleta Buena.Úředním jazykem Kuby je španělština, ovšem v turistických a informačních střediscích se domluvíte také anglicky, a platnou měnou je konvertibilní peso a kubánské peso. Turisté se většinou na svém zájezdu dostanou pouze ke konvertibilnímu pesu, za které mohou nakupovat jídlo a suvenýry. V druhé měně je vyplácen Kubáncům jejich plat.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy na Kubu?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené na Kubu od Dovolená.cz, Invia.cz, TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů na Kubu?

Ceny začínají na 22 200 Kč, nejdražší zájezd stojí 168 800 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce all inclusive, bez stravy, plná penze, polopenze, snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

Jsou k dispozici nějaké slevy?

Vybírat můžete z last minute, first minute.

Které hotely jsou nejlépe hodnocené?

Klienti nejlépe hodnotí na Kubě hotely: Blau Varadero Hotel Cuba (100%), Sol Rio de Luna y Mares (100%), Gran Caribe Club Karey (100%), Golden Tulip Aguas Claras Resort (95%), Starfish Cayo Santa María (95%).

Které hotely jsou u klientů oblíbené?

Nejoblíbenější hotely na Kubě jsou podle cestovatelů tyto: Hotel Club Kawama, Be Live Experience Varadero, Gran Caribe Villa Tortuga, Sol Varadero Beach, Arenas Doradas.

Jaké cestovní doklady potřebuji na Kubu?

Turistické vízum na Kubu má podobu turistické karty, o tu si musíte zažádat před odletem. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

V oběhu jsou nyní dvě oficiální platidla: kubánské peso a kubánské konvertibilní peso. Turisté mohou směnit veškeré měny (USD, GBP, EUR atd.) hned po příletu na letišti, v bankách, směnárnách a často i hotelu. Více o měně a cenách.

Potřebuji na Kubu očkování?

Na Kubu není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví na Kubě?

Úředním jazykem na Kubě je španělština. V turistických oblastech se domluvíte také anglicky.

Jaké zásuvky jsou na Kubě?

Elektrické zásuvky jsou amerického typu, redukce je tedy nutná. V lepších hotelech je možné zapůjčení přímo na recepci.