Dovolená na Kubě 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Kuba
Paradisus Varadero Resort & Spa
85% Vynikající
35 recenzí35850100
All inclusive 8 dní
Letecky z Prahy, z Vídně
Melia Varadero

Melia Varadero

76% Velmi dobrý
43 recenzí43760100
All inclusive 12 dní
Letecky z Prahy, z Vídně

Zájezdy Kuba

Kuba leží v Karibském moři a je největším ostrovním státem v této oblasti. Zároveň Kuba patří k posledním zemím, které spadají pod vládu totalitního režimu. Kuba je charakteristická především doutníky, rumem a latinskými rytmy. I přes její pohnutou historii je dovolená na Kubě opravdovým zážitkem.Jedním z nejzajímavějších míst tohoto ostrovního státu je zaručeně hlavní město Havana, kde se zastavte na náměstí Plaza de la Catedral a Plaza Vieja, neopomeňte na návštěvu muzea Museo de la Revolucion a kubánského hřbitova Necrópolis Cristobal Colón.

Z dalších měst stojí za prohlídku město Baracoa nebo revoluční město Santiago de Cuba. Z přírodních míst je nezapomenutelným zážitkem ostrov Cayo Coco, oblast Bahia de Cochillos známá jako Zátoka sviní či překrásné lokality ideální k potápění Cayo Lenize, Mira la Gorda a Caleta Buena.Úředním jazykem Kuby je španělština, ovšem v turistických a informačních střediscích se domluvíte také anglicky, a platnou měnou je konvertibilní peso a kubánské peso. Turisté se většinou na svém zájezdu dostanou pouze ke konvertibilnímu pesu, za které mohou nakupovat jídlo a suvenýry. V druhé měně je vyplácen Kubáncům jejich plat.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy na Kubu?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené na Kubu od Dovolená.cz, Invia.cz, TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů na Kubu?

Ceny začínají na 22 400 Kč, nejdražší zájezd stojí 115 300 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce all inclusive, bez stravy, plná penze, polopenze, snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici je na Kubu doprava letecky (z Prahy, z Vídně).

Jsou k dispozici nějaké slevy?

Momentálně pouze sleva first minute.

Které hotely jsou nejlépe hodnocené?

Klienti nejlépe hodnotí na Kubě hotely: Sol Rio de Luna y Mares (99%), Blau Varadero Hotel Cuba (97%), Iberostar Varadero (93%), Starfish Cayo Santa María (93%), Tryp Cayo Coco (92%).

Které hotely jsou u klientů oblíbené?

Nejoblíbenější hotely na Kubě jsou podle cestovatelů tyto: Hotel Club Kawama, Hotel Barcelo Solymar Arenas Blancas, Gran Caribe Villa Tortuga, Sol Varadero Beach, Club Tropical.

Jaké cestovní doklady potřebuji na Kubu?

Turistické vízum na Kubu má podobu turistické karty, o tu si musíte zažádat před odletem. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

V oběhu jsou nyní dvě oficiální platidla: kubánské peso a kubánské konvertibilní peso. Turisté mohou směnit veškeré měny (USD, GBP, EUR atd.) hned po příletu na letišti, v bankách, směnárnách a často i hotelu. Více o měně a cenách.

Potřebuji na Kubu očkování?

Na Kubu není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví na Kubě?

Úředním jazykem na Kubě je španělština. V turistických oblastech se domluvíte také anglicky.

Jaké zásuvky jsou na Kubě?

Elektrické zásuvky jsou amerického typu, redukce je tedy nutná. V lepších hotelech je možné zapůjčení přímo na recepci.