Malajsie od 63 740 Kč
Zobrazit zájezdy

Památky v Kuala Lumpur

Vloženo: 18. července 2019
Poslední příspěvek: 20. července 2019
nová členka nová členka /
Michaela_Malá
nová členka nová členka / před 3 lety
Michaela_Malá
Dobrý den, co vidět za památky v Kuala Lumpur? Uvítala bych nějaké spíše méně turistické. Budu tam mít 9 hodin stopover. Děkuji

Odpovědi 4 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Michaela_Malá ~ Dobrý den,
mě nejvíce zaujala mešita Masjad Seni a známé Petronas Towers. Určitě také ale navštivte Chinatown, kde si můžete nakoupit různé oblečení, doplňky či jídlo za velmi levné ceny.
Pro mě byl ale největší zážitek infinity pool s výhledem na celé město z hotelu Regalia Residence. Stačí, když vyjedete výtahem až nahoru a budete mít štěstí, že Vás dovnitř ochranka pustí. Mně stačilo jen poprosit a vpustili mě tam.
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
LenkaGazdova
před 3 lety
@Michaela_Malá ~ Počítejte taky s tím, že vám nějakou dobu zabere cesta do centra, letiště je poměrně daleko od města. Nejrychleji se z letiště dostanete expresním vlakem na KL Sentral a odtud pak dál metrem. Cesta zhruba na hodinu. Je to nejdražší varianta ale nejspolehlivější. Levný je autobus ale v tom můžete trčet klidně i dvě hodiny (pokud bude zácpa), to samé Grab.
Takže bych to viděla na klasiku, tzn. Petronas, Masjid Jamek a Menara tower. Pak po cestě zpátky, pokud budete stíhat (což je s ?) se můžete zastavit v Putra Jaya, je to taková modernější část s krásnou růžovou mešitou na vodě. Turisty tam víceméně nepotkáte. Dostanete se tam z KL Sentral normálním vlakem + bus nebo Grab. Pak z té samé vlakové zastávky dojedete na letiště. Anebo jet jen do Putra Jaya, pokud byste to chtěli mít v klidu a na pohodu a nemáte potřebu vidět ty "must visit" ale jen někde přečkat při přestupu.
Čínská čtvrť za mě osobně nic moc, třeba ta v Bangkoku je daleko lepší. Pokud jedete někam dál do Malajsie, tak suvenýry, oblečení atd. si tam rozhodně nekupujte - několikanásobně předražené a to i oproti jiným turistickým místům.
K bazénu do Regalia Residence vás na 99,9 % nepustí, pokud tam nejste ubytovaní. Vstup i výtah k bazénu jsou na kartu, ostraha si každého zapisuje a i když si kartu jen zapomenete na pokoji, musíte se pro ní vrátit. Navíc z centra je to minimálně další půl hodina. Z letiště je to jen do Regalia a zpátky na nějaké 3 - 4 hodiny. Takže jet tam kvůli bazénu, do kterého vás s největší praděpodobností nepustí, je dost ztráta času.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@LenkaGazdova ~ Koukám, že máš úplně jinou zkušenost s Regalia Residence. Já tam byla před 2 lety a vstup i výtah byl normálně volně přístupný, jen u ní stála ochranka, která se ale na nic neptala. Pak nahoře je další ochranka, kterou jsem ale poprosila a pustila mě tam (případně se dá zeptat lidí, kteří jsou v hotelu ubytovaní a jedou s vámi výtahem, jestli by Vás tam nemohli vzít s sebou na svoje jméno). Je možné, že se od té doby hodně změnilo, každopádně toto je má zkušenost z roku 2017.
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
LenkaGazdova
před 3 lety
@Kristýna ~ já tam byla za poslední rok a půl 3 x, naposledy asi 5 měsíců zpátky a vždy to hodně kontrolovali. Dokonce před rokem, když sem za mnou přijela kamarádka na dovolenou, tak jako naschvál dělali rekonstrukci bazénu...první den, ještě než začali, si tam aspoň chtěla udělat fotku. Nic se tam ještě nedělo a nechtěli nás tam pustit ani na krok na tu blbou fotku
Alternativou, pokud chce někdo vidět KL z výšky, z nějakého příjemného místa, je zajít do Heli baru, tam je to super

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů