Tipy na aktivity v Malajsii – tropické pralesy i bílé pláže

Tipy na aktivity v Malajsii – tropické pralesy i bílé pláže

V Malajsii narazíte na nedotčenou přírodu i množství kulturních památek. Vyrazit můžete na trek po horách, do botanické zahrady, aquaparku nebo se pustit do objevování podmořského života.

Treky

Lákají vás tropické deštné pralesy, hory, sopky a vyhlídky v Malajsii? Pak si nesmíte nechat ujít nezapomenutelné treky místní přírodou. Vyrazit můžete na vlastní pěst nebo s průvodcem. Sami zvládnete trek v Cameron Highlands a národním parku Taman Negara. Pro vícedenní a komplikovanější výšlapy si ale raději najměte průvodce.

Parky a rezervace

Ve státě Johor se nachází národní park Endau Rompin. K vidění jsou zde sloni, makakové, hulmani, giboni, tapíři, tygři a leopardi. Užít si můžete vyjížďku po řece, treky džunglí a vyhlídky na vodopády. Jeden z nejkrásnějších parků má stát Sarawak. V Similajau National Park vás čekají kilometry překrásných pláží a vyjížďky po řece. Prohlédnete si tu gibony, makaky, zoborožce, karety, slanovodní krokodýly a vodní ptactvo.

V Sarawaku se nachází také park Gunung Mulu, který ukrývá nejdelší jeskynní systém na světě, největší jeskynní chrám a také nádherné vápencové věže. Společnost vám budou dělat tisíce netopýrů.

Orangutani

Malajsie je domovem mnoha orangutanů. Volně žijící lidoopy můžete zahlédnout v korunách stromů uprostřed džungle během romantické plavby po řece. Nejlepším místem pro pozorování je Maliau Basin Conservation Area v Sabahu. Zranění a osiřelí orangutani jsou často umisťováni do záchranných center, kde se o ně místní starají a připravují je na návrat do volné přírody. Pokud chcete osiřelé orangutany spatřit, navštivte střediska Sepilok Rehabilitation Centre a Semenggoh Wildlife Centre.

Návštěvy domorodých kmenů

Jak dnes žijí domorodé kmeny v Malajsii, zjistíte při organizované prohlídce některé z vesnic. Naučíte se vyrábět jedovaté šípy a proniknete do tajů místních řemesel. Jestliže vás domorodci zajímají, vydejte se za nimi do parku Taman Negara nebo Sarawak Cultural Village na Borneu.

Pláže

Překrásné malajsijské pláže najdete ve všech turistických oblastech. Jemný bílý písek, průzračnou vodu a palmy lemující pobřeží uvidíte třeba na Langkawi a Perhentianských ostrovech. Pro svou smaragdovou vodu je oblíbená pláž Coral Bay na Pulau Pangkor.

Potápění a šnorchlování

Malajsie je ideální destinací pro začátečníky i zkušené potápěče. Díky potápění či šnorchlování uvidíte na vlastní oči korály, rejnoky, mořské želvy, žraloky a barakudy. Nejlepší místa k objevování podmořského života jsou v Sipadan a Mabul, Lankayan, Layang Layang a Mataking na Borneu. Skvělé podmínky nabízí také ostrovy Tioman, Tenggol, Redang a všechny Perhentianské ostrovy.

Památky

Hlavní město Kuala Lumpur je plné budov z koloniálního období. Nejvíce jich najdete kolem náměstí Dataran Merdeka. Za návštěvu stojí také místní hinduistické chrámy a mešity. Množství historických památek vás čeká ve městě Malakka. Na ostrově Penang se setkáte s památkami, které byly postaveny pod vlivem čínské, indické i evropské kultury.

Rodinné aktivity

S dětmi můžete navštívit různé tematické zábavní parky. Mezi nejoblíbenější aquaparky patří Sunway Lagoon a Desaru Coast Adventure Waterpark. Pokud chcete zabavit děti na celý den, vydejte se do Legolandu v Johor Bahru, parku Escape nebo Crocodile Adventureland Langkawi.

Ve městě Kuala Lumpur se nachází zoologická zahrada Negara, kde můžete na vlastní oči vidět více než 5 tisíc druhů zvířat. Noční safari si užijete v Zoo Melaka. Dětem se bude líbit i sloní sirotčinec v Kuala Gandah, který funguje jako záchranná stanice pro raněné a opuštěné slony.

Nakupování

Pokud si chcete z Malajsie přivézt tradiční řemeslné výrobky nebo koření, navštivte pouliční trhy. Budete-li v Kuala Lumpur, skvěle nakoupíte na trzích v Chow Kit Market, Jalan Masjid India a Jalan Pasar Market. Nejlepší podmínky k městským nákupům poskytuje Kuala Lumpur a jeho nákupní střediska ve výškových budovách.

V Pavilion KL, Suria KLCC Mall a The Gardens Mall seženete značkové oblečení, obuv, různé doplňky, kosmetiku i další zboží. Jestliže se chystáte do města Petaling Jaya, zavítejte do Sunway Pyramid Shopping Mall.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Památky v Kuala Lumpur

Dobrý den, co vidět za památky v Kuala Lumpur? Uvítala bych nějaké spíše méně turistické. Budu tam mít 9 hodin stopover. Děkuji
LenkaGazdova
LenkaGazdova

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce