Egypt od 7 246 Kč
Zobrazit zájezdy

Plavba lodí po Nilu

Vloženo: 26. září 2019
Poslední příspěvek: 26. září 2019
stálá členka stálá členka /
Amy
stálá členka stálá členka / před 3 lety
Amy
Dobrý den, chystáme se v říjnu opět navštívit Egypt. Tentokrát bysme si ho chtěli prohlédnout ale jinak než jen z hotelového resortu. Koukám na ty zájezdy na 8 dní s pobytem u moře, kdy navštívíme i pyramidy, chrámy nebo Luxor. Byll jste někdo na takové plavbě? Jsou lodě skutečně pěkně zařízené? Strava byla v pohodě? Špatně vám celou cestu nebylo? Celkově jste byli spokojení? Děkuji za reakce

Odpovědi 3 odpovědi

Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 3 lety
Arne1
před 3 lety
Byl jsem na tom před lety a to až v prosinci (vrátil jsem se akorát na vánoční večírek v zaměstnání). Tou dobou byly teploty všude po cestě velmi příjemné jako u nás v květnu. Lodi mají kajuty vypadající jako normální (trošku menší) hotelový pokoj jak jsme zvyklí. Bývají v kategorii **** nebo *****, záleží na typu zájezdu. Jídlo je klasika, stejně jako v hotelu, snad jen výběr je menší. Trochu problém je, že na lodi nemusí být all-inclusive, ale jen plná penze = rozdíl nejsou v ceně nápoje. Opět je nutno číst nabídku zájezdu.
Špatně ? Loď jede po klidné řece, tedy podobně jako když za klidného počasí pojedete po nějaké české přehradě. Nehrozí tam nějaké vlny a houpání jako je to na moři.
Bylo to parádní
Amy
stálá členka stálá členka /
Amy
stálá členka stálá členka / před 3 lety
Amy
před 3 lety
@Arne1 ~ Super, děkuji all inclusive oželím, jde mi o nový zážitek. Můžu se zeptat, dával jste i takto na lodi spropitné? Koukala jsem, že se platí jakýsi servisní poplatek 10 euro/osoba/noc, který vám prý přičtou na konci plavby a z toho se to dělí mezi zaměstnance. Jsou v Nilu vidět třeba i krokodýli?
Mirka24
stálá členka stálá členka /
Mirka24
stálá členka stálá členka / před 3 lety
Mirka24
před 3 lety
@Amy ~ Na plavbě po Nilu jsem byla asi před deseti lety a spropitné jsme na lodi dávali až při opuštění lodi poslední den. Každý ze skupiny dal nějaký obnos do obálky, kterou pak průvodce předal recepčnímu a ten pak peníze rozdělil mezi personál. Mimo to jsme na lodi jiné spropitné nedávali, ale to asi záleží na každém osobně. Krokodýly jsme v řece neviděli, ti prý jsou až na úseku Nilu pod Asuánskou přehradou. Jinak byla plavba super i se všemi zastávkami a programem. V Asuánu jsme si ještě přikoupili výlet na chrámy do Abu Simbel. Byla to paráda.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů