Egypt od 8 190 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity v Egyptě – potápění, šnorchlování i starověké pyramidy

Tipy na aktivity v Egyptě – potápění, šnorchlování i starověké pyramidy

Severoafrický Egypt skýtá spoustu možností, jak trávit volný čas. Pokud rádi objevujete nová místa, těšte se na nové zážitky spojené s kulturními památkami, nočním životem a vodními radovánkami.

Pláže a koupání

Na březích Středozemního moře vás čekají pláže s bílým pískem a průzračnou vodou. V Hurghadě patří mezi nejoblíbenější pláže Old Vic Beach s mírným sestupem do vody a jemným písečným dnem. U promenády Mamsha se nachází krásná Dream Beach a pěkná místa najdete i v Makadi nebo El Gouně.

Potápění a šnorchlování

Zejména břehy Rudého moře jsou oblíbené pro své bohaté korálové útesy, vodní rostliny a barevné ryby. Díky potápění a šnorchlování objevíte všechny krásy podmořského života. Doslova potápěčským rájem jsou oblasti Sharm el Sheikh a Safaga.

Velký zážitek si odnesete z útesu Careless Reef v Hurghadě, který je tvořený dvěma korálovými věžemi. Mezi nimi můžete pozorovat proplouvající murény. Školy potápění najdete v Dahabu, Hurghadě, Noweibě, Safaze, El Ghouně a Tabě. O možnostech potápění a šnorchlování v Egyptě se můžete dočíst v samostatném článku.

Vodní sporty

Mnozí jezdí do Egypta za vodními sporty. U Rudého moře si užijete kiting, windsurfing i jízdu na vodních skútrech. Hurghada vyniká příznivým větrem pro surfování. Jedním z nejkrásnějších míst pro surfaře je Magawish-Club. Mělké laguny s klidnou vodou jsou zase ideální pro jízdu na vodních lyžích. Na plážích a v turistických centrech najdete různá centra s instruktory, kteří vás vodní lyžování od základů naučí.

Kulturní památky

Země faraónů a pyramid každoročně přiláká tisíce návštěvníků. Nejstarší civilizace světa dala vzniknout mnoha velkým sloupům, obeliskům, pyramidám, sochám a sfingám. Hlavním cílem turistů jsou pyramidy v Gíze, Karnak, Luxor s Komplexem boha Amona, národní muzeum, mešita Al Azhar a Údolí králů s Tutanchamonovou hrobkou.

Parky

Krásný park plný zeleně je ideální pro pozorování východu i západu slunce. Najdete ho na káhirském kopci a dobře z něj uvidíte i na protější citadelu. Za návštěvu stojí také ostrovní botanická zahrada na Kitchenerově ostrově.

Noční život

Bohatým nočním životem je známá především Káhira. Ve městě najdete plno nočních klubů a zážitkových lodí kotvících na Nilu. Můžete si zaplatit večerní plavbu luxusní lodí, která s vámi popluje kolem Káhiry. Během projížďky si užijete večeři spojenou s večerním programem, živou kapelou a orientálními tanečnicemi. Místní si rádi užívají večery s rodinou a přáteli v kavárnách s vodní dýmkou. Tyto podniky najdete téměř na každém rohu, mezi nejznámější patří El Fishawy a Oum Kalthoum Caffee.

Rodinné aktivity

Neodmyslitelnou součástí Egypta jsou oblíbené aquaparky a delfinária. Podívat se tu můžete na lachtany, mrože a delfíny a s některými z nich si dokonce i zaplavat. Aquaparky jsou vybavené tobogány, vířivkami, vodopády i umělými vlnami. V Jungle Aquaparku se vyřádíte na 30 tobogánech a v 21 bazénech.

Hurghada Grand Aquarium je velké akvárium s proskleným tunelem, díky kterému si prohlédnete všechny jeho obyvatele pěkně zblízka. Celá rodina se zabaví v parcích s autodromy, horskými dráhami a multikiny.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Hurghada nebo Marsa Alam ?

Zdravim, chteli bychom s detmi do Egypta poprve, akorat nevim jestli Hurghada nebo Marsa Alam ... Chteli bychom cistou pisecnou plaz s primym vstupem… Zobrazit více
DanaDianaNoymi
DanaDianaNoymi

Marsa Alam - výlety

Jedeme v říjnu s přítelkyní do Marsa Alam a chtěli bychom se vydat alespoň na dva až tři výlety (ale ne nijak extra daleko, aby to nebylo úplně… Zobrazit více
Mirdax
Mirdax

Kde šnorchlovat v Marsa Alam?

Zdravím Vás, je to pár let zpátky, co jsme s přítelem byli poprvé v Egyptě a naprosto jsme si ho zamilovali. Tehdy jsme jeli s českou CK do Hurghady… Zobrazit více
Jirka2
Jirka2

Šnorchlování Marsa Mubarak - kdo zažil?

Miluji Řecko, je to má srdeční záležitost, ale letos bysme chtěli vyzkoušet i Egypt. Chtěli bysme se podívat do zátoky Marsa Mubarak na želvy a… Zobrazit více
Petraaa
Petraaa

Taba, doporučte výlety

Má někdo zkušenosti s letoviskem Taba (Egypt)? Koukám, že mají nádherné hotely, jen jestli se z Taby dá něco podniknout? Výlety, město, nákupy? Třeba… Zobrazit více
Alena_Chytráčková

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce