Rozhovor s mmxx

Vloženo: 29. září 2019
Poslední příspěvek: 29. září 2019
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před 3 lety
Dáša
Další z řady rozhovorů s ostřílenými cestovateli z Cestolina. Jejich vlastní zkušenosti a rady. Jako další jsme se rozhodli vyzpovídat uživatele mmxx.

Mmxx je typ cestovatele, který se bez problémů a v klidu sbalí chvíli před odjezdem. Všechno si zařizuje sám, ale vždy se snaží najít co nejvíce dostupných informací, aby ho nepřekvapilo něco zásadního. Na Cestolinu si můžete přečíst jeho hodnotné příspěvky a prohlédnout recenze hotelů.

1) Zdá se, že nejraději máte Chorvatsko. Jaká je podle vás nejvhodnější doba pro návštěvu a proč?
Dle našeho názoru je nejvhodnější doba pro návštěvu Chorvatska druhá polovina června a první polovina září. Počasí už je fajné a potom v září je ještě fajné. Ceny jsou v tomto období oproti hlavní sezoně o třetinu až polovinu výhodnější. Také provoz je menší.
2) Často se na dovolenou dopravujete autem. Řešil jste na svých cestách někdy nepříjemnosti spojené s cestou? Zařizujete si nějaké speciální pojištění pro tyto případy?
Jezdíme na dovolené jenom autem. Jelikož máme auto do 5 let stáří, pravidelně servisované, tak technický problém jsme neřešili. Máme klasicky zákonné + havarijní pojištění s pokrytím pro celou Evropu. Samozřejmostí je pak zdravotní připojištění, zde vzhledem k okolnostem volíme to maximum, co pojišťovna nabízí (bez adrenalinových sportů apod.)
3) Vaříte si na svých dovolených, nebo se raději stravujete v místních restauracích či pouze v hotelu? Máte oblíbený nějaký zahraniční pokrm?
Na dovolenou si člověk jezdí odpočinout, takže si zásadně nevaříme. Jen máme cestovní malou rychlovarnou konev na domácí kafe a vozíme nějaké trvanlivé buchtičky ke kafíčku Využíváme hlavně polopenze v místě ubytování. Což je pro nás dostačující. Navíc chorvatské all in jsou takové ošulené, odrbané nebo jak to napsat spisovně. Speciální pokrm nemáme, ale rybí speciality si dáme. Plody moře jsme vyzkoušeli a už se jim vyhybáme.
4) Co máte na cestování nejraději?
Na cestování máme nejraději, že jak se říká vypadneme z toho celoročního koloběhu života, úplně vypneme a prostě uživáme. I když jezdíme do stejných destinací, snažíme se i tak hledat nové atrakce, poznat nové. Hodně lidí se ptá, proč chceme např. ušetřit objížděním slovinské dálnice, ale pro nás je cesta vnitrozemím Slovinska tou nejkrásnější pasáží z nudné cesty po dálnici a vyloženě si to užíváme.
5) Sbíráte pohledy, magnetky, sněžítka, nebo cokoliv jiného při svých cestách?
Vzhledem k velkému množství nasbíraných prachosedů za cestovatelský život, už jednak nikomu nic nevozíme (teda teď vnukům nějakou místní hračku) a i domů si vezeme maximálně magnetek na ledničku, pošleme pohled do klubu , manželka si koupí od plážových prodejců letní šaty za par kaček a já od stánkařů nějakou místní kořalku (poslední úlovek pálenka z fíků)a olivový olej (letos třeba s naloženýma papričkama).

Děkujeme za velmi milé odpovědi. Zaujal vás rozhovor? Zeptejte se mmxx na to, co vás zajímá...

Odpovědi 0 odpovědí

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů