Příspěvky v diskuzích uživatele mmxx

Příspěvky v diskuzích uživatele mmxx

Slovinsko bez poplatků

V diskuzích níže je tato cesta aktuálně popsaná i mnou, takže jen stručně.Jde to bez známky, ale po cestě objížďky, policajti s radarem, ale cesta plynulá.Objížka za Trate, u Lenartu za Puhovým mostem v Ptuji na kruháči první výjezd a dále po okrsce podél dálnice na exit 7 Pohledník.Vzhledem k asi 12 kilomettrové koloně před Gruškovje místo exitem 7 přes hory, přes lesy na Rogatec, ale dá se na Rogatec jet už z Ptuje.Počítal jsem náklady 800 známka Slovinsko + 100 levnější mýto Durmanec - Zágreb, 200 projetých navíc za benzín, takže 600 v plusu.Jak kdo chce, ale pro nás je to objíždění spestření nudné cesty, navíc tam díky čekání SLO - HR i rychlejší, zpět to bylo asi 50 minut navíc, i tak Gradac -Ostrava 12 hodin.
(před 11 měsíci)
Chorvatsko
mmxx

dálnice Slovinsko

Tak můžu potvrdit výše uvedené popisy cest.Jen doplním:jel jsem v neděli od 10 - 22 teda 12 hodin.Cesta bez větších problému.Lučko zdržení do 15 minut, Macejl do 10 minut,Vídeň 80 km/hod ale furt to jelo,Pasohlávky do 10 minut.A teď ke Slovinsku, hned za sjezdem na exitu 7 Pohledník ve vesnici Tržec číhali s radarem na objížděče, takže bacha aby to objíždění nevyšlo dráž jak známka.Odbočení na objížďku Lenartu by se nemělo mínout, rovně je cedule zákaz vjezdu.A potom na Trate další objížďka, sice značená byla, ale potom bylo několik křižovatek bez cedulí, a navigace ukazovala zpět v podstatě do zákazu.Tak nějak intuitivně jsme ale přes Lokavec najeli za uzávěrkou v kopci nad Trate zpět na klasickou trasu.Potom už klasicky Mureck-levnější benzín jak u nás, a potom ještě jedna objížďka až na exit 222 místo 226, ale zase dobře značené bez problému.Oproti minulým rokům, jsme v Slovinsku mimo dálnici potkali jen několik Čechů a Poláků, asi si lidi kupují známky a nebo jezdí přes Maďarsko.Závěrem Slovinské vnitrozemí je pro nás příjemné zpestření, cestou tam dokonce rychlejší než přes dálnici a Macejl, zpět už asi o 50 minut díky nečekání delší.Za mě dobrý.
Přeji šťastnou cestu.
(před 11 měsíci)
Chorvatsko
anonym

dálnice Slovinsko

Blegger Honza tam jel ted 14.6.a popisuje to zde www.autoblogger.cz/poradna… já se tam chystám tento týden.Sice to novináři nedoporučují viz články na idnes apod. ale uvidíme.Průjezdné to bez známky je, a horší kolony a poskakování v nich jako prožívám teď u nás snad už být nemůžou.
(před 11 měsíci)
Chorvatsko
anonym

dálnice Slovinsko

Psal jsem na ABU a tady je odpověď,
Dobrý den pane D.
dle ověřené informace ze slovinské strany nepotřebujete zakoupit dálniční známku na použití Vámi uvedeného úseku státní hranice Gruškovje- exit 7 Pohledník. Informaci též můžete vyčíst na portále slovinského DARSu, kde jsme si požadavek ověřovali. www.dars.si/Dokumenti….
Přeji příjemný den.
Josef Černý
Autoklub Bohemia Assistance,a.s.
Na Strži 1837/9
140 00 Praha 4
tel.:251 028 270, 724 643 558
Dejte prosím Vás vědět kdo už tam letos jel, jak to vypadá, ale mělo by to dle dostupných informací i sledování map on line jít i bez dálniční známky.
(před 12 měsíci)
Chorvatsko
anonym