skopje makedonie

Vloženo: 12. srpna 2018
Poslední příspěvek: 13. září 2018
anonym
před 11 měsíci
anonym
Dobrý den. Pojedeme vlastním autem do Makedonie, takže si chceme naplánovat co kde kam. Byl jste někdo ve Skopje? Zajímalo by mě jestli je tam co k vidění a jestli vůbec stojí za návštěvu. A pokud máte nějaký další typ kam v Makedonii, doporučte. Díky. ROBIN.

5 odpovědí

Tomek
Tomek
před 11 měsíci
Tomek
před 11 měsíci
Dobrý den Robo. Tak Skopje je dle mého názoru jeden z klenotů Balkánu. Je to takový orient v Evropě. Jedno velké tržiště, kde se mísí pravoslavný svět se světem islámu. Vřele doporučuji navštívit. Jen si předem trochu připravte, co chcete vidět, protože žádné informační centrum na jaké jsme zvyklí všude jinde ve Skopje nenajdete. Cosi podobného tam sice je, ale vlastně vůbec nic se tam nedozvíte. Alespoň vám ale dají plánek města... Jinak v Makedonii jsou krásné hory, kde se dá chodit celé dny a stále je co objevovat. Za návštěvu stojí Ohridské jezero (i město Ohrid), s přilehlým národním parkem Galičica.
Arne1
Arne1
před 11 měsíci
Arne1
před 11 měsíci
A nezapomněl bych to vzít kolem kláštera Jovan Bigorsky, je to jedna z perel balkánu. Před lety sice prý vyhořel, ale je nádherně obnovený, samozřejmě včetně kreseb létajících mimozemšťanů. Bohužel se v něm nesmí fotit a mnich to velmi důsledně hlídá.
anonym
anonym
před 11 měsíci
anonym
před 11 měsíci
Skvělé díky. O tom klášteru jsem už četl v nějakém cestopise. Určitě navštívíme! No a Skopje teda také. Dostal jsem i tip od známého na nějaké jeskyně v kanonu Matka. Víte o tom něco?
Arne1
Arne1
před 11 měsíci
Arne1
před 11 měsíci
V kaňonu Matka jsem sice byl, ale byla to bleskovka. Šlo o geocachingovou výpravu a byl jsem rád že vybylo pár minut nakouknout do jednoho kláštera.
Tomek
Tomek
před 10 měsíci
Tomek
před 10 měsíci
Kanon s jezerem Matka je pěkný, a je to kousek od Skopje. Dá se tam dojít i pěšky, ale jezdí tam bus a jde to i taxikem za pár korun. My jsme tam byli na podzim a bylo to fakt kouzelný. Doporučuji i výlet ke klášteru sv. Nikola.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Akční nabídky