Dovolená Rumunsko 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Rumunsko

Dovolená v Rumunsku

Rumunsko se nachází v jihovýchodní Evropě a z větší části se rozprostírá na Balkánském poloostrově. Část východní hranice omývají vody Černého moře. Rumunsko má rozlohu 238 tisíc km2 a žije v něm téměř 20 milionů obyvatel. Vznik Rumunska se datuje k roku 1877, kdy se země odtrhla od Osmanské říše.

Hlavním městem státu je Bukurešť, která leží v jižní části země. Národní měnou je rumunský leu (RON). Podnebí je zde stejné, jako ve střední Evropě. Střídají se čtyři roční období s příjemně teplým létem, které je intenzivnější zvláště v jižní oblasti okolo Černého moře. Zimní měsíce jsou ideální pro zájezdy za lyžováním v pohoří Karpat. Období od května do září je jako stvořené pro letní dovolené u Černého moře.

Rumunsko láká turisty na panenskou přírodu s jeskyněmi a impozantními skalními útvary, ale také na středověké hrady a zámky. K nejvyhledávanějším patří hrad Bran, ve kterém se nachází skanzen selských stavení a expozice šlechtického umění. Starobylou architekturou se vyjímá město Bistrita, které se nachází v severní části Sedmihradska.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy do Rumunska?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené do Rumunska od Invia.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů do Rumunska?

Ceny začínají na 12 490 Kč, nejdražší zájezd stojí 13 590 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce pouze polopenze.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici je do Rumunska doprava autobusem.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Rumunska?

Do Rumunska můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Rumunsko je sice od roku 2007 členem Evropské unie, euro však dosud nepřijalo. Platidlem tak stále zůstává leu. Platební kartou zaplatíte v supermarketech, některých hotelech, penzionech, restauracích a půjčovnách aut. Více o měně a cenách.

Jak se dostat do Rumunska?

Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Rumunska. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.

Potřebuji do Rumunska očkování?

Do Rumunska není potřeba žádné povinné očkování.

Jakým jazykem se mluví v Rumunsku?

Oficiálním jazykem je rumunština. Na mnoha místech se můžete domluvit také anglicky, německy nebo francouzsky. Více o jazyku a frázích.

Jaké zásuvky jsou v Rumunsku?

Elektrické zásuvky jsou stejné jako v České republice.