Dovolená Rumunsko 2019/2020

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:
Rumunsko - Transylvánie, sídla Drakuly i Ceausesca
14. 8. (St) - 19. 8. 2019 (Po)
Invia.cz: Rumunsko - Transylvánie, sídla Drakuly i Ceausesca
-28%
výhodné
6 dní
Autobusem
Snídaně
4. 8. (Út) - 9. 8. 2020 (Ne)
Invia.cz: Rumunsko - Transylvánie, sídla Drakuly i Ceausesca
6 dní
Autobusem
Snídaně

Dovolená v Rumunsku

Rumunsko se nachází v jihovýchodní Evropě a z větší části se rozprostírá na Balkánském poloostrově. Část východní hranice omývají vody Černého moře. Rumunsko má rozlohu 238 tisíc km2 a žije v něm téměř 20 milionů obyvatel. Vznik Rumunska se datuje k roku 1877, kdy se země odtrhla od Osmanské říše.

Hlavním městem státu je Bukurešť, která leží v jižní části země. Národní měnou je rumunský leu (RON). Podnebí je zde stejné, jako ve střední Evropě. Střídají se čtyři roční období s příjemně teplým létem, které je intenzivnější zvláště v jižní oblasti okolo Černého moře. Zimní měsíce jsou ideální pro zájezdy za lyžováním v pohoří Karpat. Období od května do září je jako stvořené pro letní dovolené u Černého moře.

Rumunsko láká turisty na panenskou přírodu s jeskyněmi a impozantními skalními útvary, ale také na středověké hrady a zámky. K nejvyhledávanějším patří hrad Bran, ve kterém se nachází skanzen selských stavení a expozice šlechtického umění. Starobylou architekturou se vyjímá město Bistrita, které se nachází v severní části Sedmihradska.