Dovolená Rumunsko 2019/2020

<>
<>
Termín:

Počet dnů:
Cena:
Název hotelu:

Dovolená v Rumunsku

Rumunsko se nachází v jihovýchodní Evropě a z větší části se rozprostírá na Balkánském poloostrově. Část východní hranice omývají vody Černého moře. Rumunsko má rozlohu 238 tisíc km2 a žije v něm téměř 20 milionů obyvatel. Vznik Rumunska se datuje k roku 1877, kdy se země odtrhla od Osmanské říše.

Hlavním městem státu je Bukurešť, která leží v jižní části země. Národní měnou je rumunský leu (RON). Podnebí je zde stejné, jako ve střední Evropě. Střídají se čtyři roční období s příjemně teplým létem, které je intenzivnější zvláště v jižní oblasti okolo Černého moře. Zimní měsíce jsou ideální pro zájezdy za lyžováním v pohoří Karpat. Období od května do září je jako stvořené pro letní dovolené u Černého moře.

Rumunsko láká turisty na panenskou přírodu s jeskyněmi a impozantními skalními útvary, ale také na středověké hrady a zámky. K nejvyhledávanějším patří hrad Bran, ve kterém se nachází skanzen selských stavení a expozice šlechtického umění. Starobylou architekturou se vyjímá město Bistrita, které se nachází v severní části Sedmihradska.