Termály + turistika

Vloženo: 23. listopadu 2017
Poslední příspěvek: 11. května 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 2 lety
anonym
Ahoj. Všichni doporučují termály v Budapesti, ale my by jsme raděj někam kde můžeme pobyt spojit i s turistikou. Strašně rádi poznáváme a máme rádi pěší výlety i tůry. Víte někdo o termálech, kde mimo koupání se dá chodit i na výlety do přírody? Čím blíž tím líp - ale klidně si i zajedem. Hanka

6 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před rokem
anonym
před rokem
Dobrý večer,
doufám, že v předvánočním čase v klidu a pohodě.
Doporučuji termální lázně Miskolc-Tapolca na severu Maďarska. Na moderní přístavbu přímo navazují jeskynní chodby, které jsou upraveny pro léčebné koupele. Voda lehce přes třicet stupňů. Atmosféra, kterou jsme tam zažili, se nedá popsat. Vstupné je doslova lidové a zážitek ohromný. Navíc jeskyní protéká několik léčebných termálních proudů a perfektně tak uvolňují tělo a napětí než "jen" léčivá stojatá voda. Jak už je u termálů témř tradicí, je v komplexu i solárium, sauna, hydroterapie, tangentor, infra- a finské sauny.
Doporučuji nedaleký hrad Diosgyor, ZOO Miskolc, zámek de la Motte, trip do údolí Szalajka, Sikfokut, k jezeru Hámori nebo ke spoustě jeskyň, kterými je okolí doslova prošpikované. Pro prcky doporučuji jeskyni zážitků. Skvěle se vyřádí.
Cestám zdar
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před rokem
anonym
před rokem
no s tím zážitkem bych se držela dost zpátky ..
ale je pravda, že příoda a okolí jsou neskutečný a jedny z nejkrásnějších v Maďarsku, ono celé Maďarsko je moje srdcovka.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před rokem
Sally
před rokem
Tak Miscolc - Tapolca už je zbytečné popisovat, ale poblíž jsou ještě lázně Egerszalók, kde jsou travertinové kaskády jako na Pamukkale v Turecku, lázně v Egeru - krásné městečko a vinné údolí Krásných žen.
Pak určitě lázně Sárvár s okloím Fertod, Fertorakosi, Neziderské jezero, Sopron. No a Hevíz s výletem na balaton nebo obráceně od Balatonu do Hevízu nebo Zalakáros.
Arne1
věrný člen věrný člen /
Arne1
věrný člen věrný člen / před rokem
Arne1
před rokem
S turistikou je problém, že Maďarsko je skoro celé placka. Ale i tam se dají najít místa.
Na kratší výlet nejsou špatné například lázně Celldomölk, není to daleko a jsou takové příjemné bez davů lidí (ale taky nemají u sebe aquapark). Dá se tam udělat provházka na dávnou sopku.
Za pár dní pojedeme do Egeru. Kromě termálu je tam i město s hradem. Kousek od Egeru je nejvyšší kopec Maďarska, Kékes, vysoký je neuvěřitelných 1015 metrů. A na druhou stranu kopečky Bukk, za nimi je zmiňované Miskolc-Tapolca. Kousek severněji je krasová oblast Aggtelek, je to vlastně pokračování Slovenského krasu s jeskyní Domica. Je tam několik (mnimálně 3) přístupných jeskyní s kratšími (tj. něco přes hodinu) prohlídkami. Kromě toho se dají objednat (požadují cca 14 dnů) adrenalinové prohlídky, kde se chodí s lampama a je to třebas i šestihodinová akce!
Skrytý autor
Skrytý autor
před 7 měsíci
Skrytý autor
před 7 měsíci
Tento příspěvek byl skrytý administrátorem, protože porušoval pravidla webu.
Arne1
věrný člen věrný člen /
Arne1
věrný člen věrný člen / před 7 měsíci
Arne1
před 7 měsíci
@dodoslav ~ doufám, že tě admin co nevidět zabanuje

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů