Mallorca od 12 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na výlety na Mallorce, co nevynechat

Vloženo: 5. listopadu 2017
Poslední příspěvek: 11. dubna 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 3 lety
anonym
Dobrý, pojedeme s manželem na Mallorku a chtěli bysme jí procestovat, navštívit co nejvíce památek. Ještě sme tam nikdy nebyli, ale všichni známí říkají, že to opravdu stojí zato. Znáte nějaké hezké místa?? Máte zkušenost? Děkujeme za ochotu.

Odpovědi 1 odpověď

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před rokem
Kristýna
před rokem
@anonym ~ Dobrý večer, nejprve vaše kroky nejspíš povedou do hlavního města Palma, kde si prohlédněte jednu z největších gotických katedrál v Evropě - katedrálu La Seu ze 13. století. Palma nabízí spoustu památek, úzké uličky s obchůdky, přístav, promenádu a výborné místní jídlo.
Zajímavé je také opevněné město Alcúdia a městečko Pollenca.
Určitě nevynechejte poloostrov Formentor, což je nejsevernější výběžek Mallorky na jejímž konci se nachází maják. Po cestě vás čekají krásné vyhlídky a romantické zátoky.
Navštivte také jednu z typických vesnic jako je Valldemossa, Deia, Banyalbufar či Soller.
Jestli milujete přírodu a túry do hor, můžete si udělat výlet na třetí nejvyšší horu Mallorky Puig de Massanella, která se tyčí do výšky 1367 m.n.m. Pěkný výšlap je také na horu Puig de Galatzó nebo stezka s výhledy na moře Camí de la Trapa.
Pokud chcete věnovat některý den i odpočinku, doporučuji vydat se na pláž Caló des Moro - dle mě nejkrásnější pláž Mallorky. Doporučuji tam vyrazit co nejdříve ráno, okolo 11. hod. sem přijíždí spousta turistů.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů