Itálie od 705 Kč
Zobrazit zájezdy

Verona, jaké památky vidět?

Vloženo: 29. července 2019
Poslední příspěvek: 1. srpna 2019
nový člen nový člen /
Štěpánka
nový člen nový člen / před 3 lety
Štěpánka
Dobrý den, co navštívit a co vidět ve městě lásky? Prý je to ve Veroně ještě lepší než v Římě nebo Florencii. Je to pravda? Byla jsem už v Miláně, které mě naprosto okouzlilo, ale přijde mi, že má Verona památky tak nějak rozmanitější, víc romantický Je toho tam hodně, ale máme na to jen dva dny. Máte to někdo projité a dá se to vůbec nějak rozumně stihnout, aby si to člověk opravdu vychutnal?

Odpovědi 4 odpovědi

SandraSadra
nová členka nová členka /
SandraSadra
nová členka nová členka / před 3 lety
SandraSadra
před 3 lety
@Štěpánka ~ Ahoj, Veronu si určitě nenechte ujít. Nevím kdy jedete, ale pokud máte možnost tak každou první neděli v měsíci je vstup do mnoha památek ve Veroně za 1 euro. Vždy první neděli od ledna do května a od října do prosince. My jsme tam jeli hlavně kvůli Julii. Takže já doporučuji Casa di Giulietta – Juliin dům. Stěny jsou zde plné milostných psaníček, na dvorku socha Julie s vyhlazeným ňadrem. Ještě zajímavější mi ale přišla Piazza dei Signori, brána Borsari, hrad Castelvecchio nebo veronský amfiteátr. V Římě mi přišlo, že chodíte od jednoho turisticky atraktivního místa k druhému, kde je to sice krásné, ale po cestě se díváte na omlácené fasády, špínu a rušnou silnici. Verona byla úžasná. Ať jsme šli kamkoliv, pořád bylo co obdivovat...místní architekturu i romantickou atmosféru.
Kamila-Pechová
nová členka nová členka /
Kamila-Pechová
nová členka nová členka / před 3 lety
Kamila-Pechová
před 3 lety
@Štěpánka ~ Dva dny vám na Veronu podle mě budou stačit. Od Arény se můžete vydat přímo k balkónu Julie, sáhnout si na Juliino prso pro dlouhotrvající lásku. Pokračovat na náměstí Piazza delle Erbe s věží Lamberti, a následně na náměstí Piazza dei Signori s památníkem Danteho Alighieri. Odtud už je to jen kousek k řece, kde uvidíte hrad Castel San Pietro tyčící se nad městem. K hradu si určitě vyšlápněte, uvidíte krásný výhled a část Teatro Romano (vstupné sem je poměrně vysoké). Nedaleko jsou ještě zahrady Giardino Giusti. Všude je plno stánků s květinami a předměty lásky.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 3 lety
Sally
před 3 lety
Určitě stojí za to navštívit i hradby s Porta del Palio a Porta Nuova. Zahrady stojí za to i s bludištěm a nahoru na vyhlídku v zahradách. Zajímavá je i Katedrála Santa Maria Matricorale.
Vynikající zmrzlinu měli v Amorino Verona na Corso Sant Anastazia 1. Nedávat si "grande", je problém pak ju sněst .
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 3 lety
Ovča
před 3 lety
Mě osobně se Verona moc líbila, doporučila jsem jí mnoha známým a všichni, že se jim nelíbila, tedy nevím, co na to říci.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů