Španělsko od 2 439 Kč
Zobrazit zájezdy

Vše o cestě do Španělska autem

Vloženo: 30. ledna 2018
Poslední příspěvek: 13. července 2024
anonym
Dobrý den, dostali jsme s kamarády takový bláznivý nápad, že to dáme do Španělska autem. Jel jste tak někdo? Máte nějaké zajímavé typy, rady, postřehy? Chtěli bychom si Španělsko projet, tak se bude hodit každá rada. Díkes.

Odpovědi 24 odpovědí

Tomek
před 6 lety
Do Španělska jezdíme autem celkem pravidelně, dá se říci že tam na půl žijeme. Cestu je nejlepší rozložit na dva nebo více dní se spanim ve Francii - podle časových možností. Pokud vám nezáleží na penězích tak dálnice ve Francii sviští a je to rychlovka, ale poplatky nejsou nejlevnější. My jezdíme z Chalon-Sur-Saone na Vichy a přes hory po neplaceném čtyřproudu na Millau, kde je nutné objet placený most. Z Vichy se dá jet po čtyřproudu i na západ, pokud směřujete někam do Navary nebo Galicie. Jinak ve Španělsku už je většina čtyřproudů, zvlášť na jihu, zadarmo. Krom hlavní tepny Girona-Barcelona-Valencie-Alicante (není zrovna levná... ) Jestli vás zajímá něco konkrétnějšího - cokoliv - piště rád odpovím
A jestli máte někdo nějaké jiné zajímavé zkušenosti sem s nima!!
Sally
před 6 lety
Jel jsem to v roce 2012 do Loret de Mar, dfc. na jeden zátah (samozřejmě s přestávkami). Vyjeli jsme z Brna někdy okolo 11:00 a ráno okolo 9:00 jsme byli na hotelu. Cesta v pohodě, žádný problém, pravidelné zastávky. Po týdnu jsme se přesouvali do Fuerginoli (mezi Malagou a Marbelou) - 1100 km. Zpátky jsme to měli asi 3100 km, vyjížděli jsme v pátek okolo 18:30, chytli jsme stržený most na dálnici u Granady a objížďku zatopenými dědinami (září 2012) a do Brna jsme dojeli až v neděli okolo poledne. Cesta byla už namáhavější, ale asi 4x jsem si na hodinu zdříml a stačilo to. Přestávky je nutno dělat podle únavy řidiče a taky podle počtu řidičů - já to odřídil sám.
Byli jsme v Gironě, Montseratu, Barceloně, Tossa de Mar, Ronda, Granada, Marbela, Malaga, Gibraltar. Jedna věc je ale ta, že jsme na dálnicích platili všude, ale pak mi kolega v práci říkal, že o pár desítek kilometrů vedle je ta samá čtyřproudovka, a je právě neplacená. Tak příště.
Jo a hloupý nápad to vůbec není. Kamoš už jezdí několik let někam dolů pod Alicante, on ale dělá někde uprostřed cesty přestávku.
Tomek
před 6 lety
Máš pravdu Sally, odjet na zátah se dá prakticky všechno, ale přecejen skončit někde v pangejtu není zrovna ideální dovča I na Costa Bravu je to z Prahy cca 1600km. Jednou jsem jel na zátah do Valencie a už bych to fakt nedělal. A pokud pojedete po dálnici i Francii, připravte si hlavně kreditní kartu, nebo dostatek hotovosti! Mýtné kasy české debetní karty neberou (mimochodem ani španělské) a tak se můžete dostat do pěkné prekerky. Asistence jinak než francouzky nerozumí a stejně je to fuk, protože jsou dost nepříjemní a tak jako tak zavolají dálniční policii. Ta samozřejmě taky jinak než francouzky nemluví a vypíše složenku, kterou musíte zaplatit v pokladně do 7 dnů. Žádné číslo účtu nedají a tak když nechcete hledat nějakou pokladnu, která má otevřeno jen pár hodin denně tak zbývá jen poslat přes western union na adresu - poslat dluh 3EUR pak stojí cca 20EUR )
Sally
před 6 lety
Možná ještě jeden poznatek:
nejezdit "na doraz" s PHM. Směrem do Španělska jsem potřeboval ve Francii v noci natankovat. když jsem narazil na benzínku, najel jsem ke stojanu - a NIC. Tak pumpa je v gébišu jsem si domyslel a přejel ke druhé, kde akorát odjelo auto a z druhé strany tankoval jakýsi Němec. A opět NIC. Až po chvíli mi Němec naznačil, že musím na pokladnu, aby mi zprovoznili stojan. Údajně se prý bere nějaká záloha, ale ten Francouz se nechtěl byvit ani německy, ani anglicky, až jsem se nasral a říkám mu česky, že mu tedy stojan zablokuju a nepojedu dál, dokud to nepustí. Česky určitě neuměl, ale nakonec mi stojan zprovoznil a já mohl natankovat.
Druhý poznatek, na zpáteční cestě jsem měl naplánováno, při stavu dojezdu na počítači 300 km, že natankuji včas. Když mi počítač hlásil 100 km na dojetí (+ 40 "rezerva"), už jsem byl zoufalý, protože na dálnici nebyla jediná pumpa. A když jsem narazil na směrovku k čerpačce a sjel, byla to jen "jézédácká" pumpa a nikde nikdo . Nakonec se mi podařilo natankovat skutečně po 300 km od doby, co jsem se rozhodl. Jinak nic, ale podotýkám, byl to konec září 2012, třeba je to dnes jinak.
A co mě překvapilo - mýtné. Za jedno něco popisuje Tomek. Na jednom mýtě, v dešti už jsem byl vzteklý, protože mi nevyjela kartička. Snažil jsem se kontaktovat obsluhu, a nic. Ani německy, ani anglicky., jen francouzsky. Až po delší době jsem se podíval na horní odebírací otvor a ejhle, kartička byla tam. Ještě se mi nikde a nikdy nestalo, když jsem jel s rakví, aby mě to počítalo za kamion. Yeti a rakev na střeše. Bylo to jedno jediné mýto ve Francii, které mě tak napočítalo. A jednou při placení, při cestě do Španělska, platba kartou a nic. Opět žádná domluva, až jsem vypnul motor a zablokoval jim bránu. Pak teprve přišel někdo odvedle a vzal si hotovost v bankovkách. Tady to zase bralo jen kreditky nebo mince. A já měl jen bankovku
Jinak všechno všude v pohodě. Až na tu Francii
Tomek
před 6 lety
Jo, jo. Sally má pravdu. Sehnat phm večer, v noci, nebo v neděli je ve francii fakt prekerka. Ale mužu doporučit jednu vychytavku. Supermarkety Intermarche - je to to docela hustá síť, občas i v menším městě. mají tam naftu i benzin nonstop a dá se platit i debetní kartou. (hotovost ne) Je jen potřeba aby jste měli zůstatek větší jak na 100 ltr. PHM. vložíte kartu, zablokuje a vrátí kartu , natankujete, odečte podle natankovaných lirů. Vždy absolutně bez problémů. Ceny dost příznivý!
anonym
před 6 lety
Všem moc děkuju za zprávy. My sami ještě přesně nevíme, jak to bude. Máme možnost jet větší dodávkou všichni, nebo dvěmi auty. Takže to je ještě všechno teprve před námi co se týče domluvy. Cestu bychom si nejspíš rozložili, budeme mít v autě asi dva řidiče, kteří se na to cítí. Ale rozhodně nepojedu za každou cenu, když už budu hotový. Časově tolik spěchat nemusíme. Rady ohledně PHM jsou super přínosné! Vzpomínám si, že mi známý říkal něco podobného, akorát nevím jestli se to týkalo přesně Francie. Někde člověk prostě jen tak v noci nenatankuje. Mě by to upřímně asi ani nenapadlo. Cílová destinace bude nejspíš Alicante. Bydlí tam kamarádi, takže pojedeme za nimi. Ale cestou jsme říkali, že bychom si chtěli udělat zastávky všude možně.
Sally
před 6 lety
Máš pravdu, nemá cenu to lámat přes koleno. Nemůžu, střídám nebo zastavuji. V mém případě, jeden řidič, to znamená zastavit a dáchnout. Většinou ale cestu "dolů" zvládám bez problémů jenom se zastávkami na oddech, zpátky už musím zastavit na delší dobu (cca 1 - 2 hodiny) a zdřímnout si, stačí mi za volantem. Ale to si tělo řekne samo. Už "su dost staré" na to, abych si zahrával, když to nejde, tak to nejde
Ať to vyjde a užijte si to všichni
anonym
před 6 lety
Sally, díky. Jsi dobrý, že to dáváš sám. Úplně souhlasím, já právě nemám rád, jak si někdo zbytečně "hraje" už skoro nevidí na cestu a stejně pokračuje dál a není si to schopný přiznat. To už je potom o život. Díky za rady a i všem ostatní taky přeju hlavně šťastné cesty a super dovolené.
Tomek
před 6 lety
No jestli pojedete dodávkou, tak si právě dejte pozor na dálniční poplatky. Francie počítá dodávku jako náklaďák - takže dost drahé a pokud by vás třeba napadlo jet se podívat na ostrovy (Baleáry) tak taky dvojnásobná cena! Nicméně když Francii projedete jak jsem popsal a španělsko po čtyřproudu , který je jak správně napsal Sally hned vedle dálnice tak žádný problém. Ale zase dodávka vám hodně sníží náklady na cestu tím, že pojedete jedním autem... Ale pokud máte dostatek času není co řešit. Po cestě je obrovská spousta krásných míst. Přeju šťastnou cestu, krásnou dovču a kdyby vás cokliv napadlo napište, rád poradím.
anonym
před 6 lety
Tomku, určitě pojedeme podle vás. Já jsem za ty rady rád, takže se jimi budu řídit. Ono já právě ještě nevím, jak to dopadne. Bylo mi jasné, že za dodávku zaplatíme víc, ale zase si říkám, že se to rozpočítá mezi víc lidí. Asi si to potom budu muset hodit na papír, abych věděl, jak nás to přesně výjde. Abychom se zase nerozmysleli nějak blbě. Ale, že ve Francii budou brát poplatky jako za náklaďák, to bych teda nečekal.
Já postupně, jak budeme ještě domlouvat, tak možná nějaké otázky vyvstanou. Jsem rád, že se budu mít kdyžtak na koho obrátit. Díkes.
anonym
před 6 lety
Dobrý den, jedeme po čtvrté do Španělska do Peniscoli od Bookingu, kde ubytování v apartmánu stojí na 14 dní kolem 14 tisíc. Je to Font Nova v Peniscole. Apartmány krásně čisté, lednice s mrazákem, sporák s troubou, pračka, žehlička, sušák. Krásné prostředí a od aparmánu je to 2 km na pláž, kam jezdíme autem, navečer si nakoupíme. Dá se zaparkovat aniž bychom platili parkovné. Dávali jsme i fotografie na internet Font Nova. Nejkratší cesta je přes Německo, Rakousko, Švýcarsko, Francii a do Španělska. Kupujeme jenon Švýcarskou dálniční známku za 1200,- Kč. Přes Rakousko jedeme tak, abychom neplatili dálniční známku. Za naftu v průměru zaplatíme 8.OOO,- Kč. Dvanáct kilometrů od Peniscoli je město Vinaros, kde jsme byli na býčíš zápasem a zážitek na celý život. Ať jsou v apartmánu 2 osoby nebo tři nebo čtyři platí se stejně za cenu kolik je uvedené v nabídce.
Cestu doporučuji i když je to kolem 21OO km.
anonym
před 6 lety
Zdravím Vás, a jen letmo naše zkušenost.Před 3lety zpět cesta do Barcelony naprosto v poho,přespali v e Francii.Dále už to bylo horší .Hned první den okradeni na 6proudovce v Barceloně(podrobnosti klidně telefonem 732463419),takže velký bacha,jsou tam hajzlové,jako všude jinde.Maj to ale do puntíčku vymáknutý.Nicméně letos jedem zase,ale dolu k moříčku,tam to známe,tam je klid.Samotné cesty se určitě neobávejte,je na co se dívat.Zdraví I.Janečková
anonym
před 6 lety
Dobrý den, poradíte o nejakém levném ubytování ve Francii? Pouze přespat.
anonym
před 6 lety
Hotel Campanielle Besancon. 55 euro.Fajnový,čistý.Irena
anonym
před 6 lety
dobrý den, do Španělska jezdíme roky, snažíme se naklady minimalizovat tak jezdíme mimo dalnicie, už máme úseky, kde se vyplatí jet vedle dálnice ....
spime vždy v hotelích Premiere classe, něco jako Formule ale se socialkou, bookujeme je on-line, platba několik měsíců dopředu vyjde na 27-38 euro,
cestu jezdíme Mulhouse-Besancon-Lyon - St Etienne (zdarma dálnice), na Le Puy en Velay také dálnice, nádherný výhled, krásná cesta, pak po cestě asi hodinu do Mende, kde se napojí člověk na zdarma dálnici až dolu k Beziers.... docela dost se ušetří , Millau se dá objet také
ve Španělsku jezdíme přes La Jonqueru , po N2 až ke Gironne , kde je obchvat vedeny po dálnici A7 a úsek Fornels - Vilademuls se neplatí a tam se napojujeme na Autoviu až skoro do Malgratu / Lloretu..... takže Španělsko paráda a neplatime ani Euro
jedina rada na cestu - kreditku s sebou... s naši debetkou si člověk neskrtne a kreditní pumpy (leclerc, carrefour) jsou fajn , akorát zablokuji 150 eur než si odečtou platbu takže mít větší limit
Tomek
před 6 lety
S tou debetní kartou bych to tak černě neviděl. Ve Španělsku nemáme s českou debetní kartou jediný problem. Ještě se mi nestalo, že by ji někde nevzalo. Ve Francii a Německu je to trochu problem. Německo - benzinky berou všechny, supermarkety bohužel ne. Francie - benzinky všechny, samoobslužné u supermarketů a automaty to většinou neakceptují, ale jak už jsem napsal výše - intermarche debetní vezme, ale musíte mít minimálně 100 E zůstatek. Ve Francii bacha na placení dálnice!!!! viz výše. Takže s trochou opatrnosti v tranzitních zemích, i s debetní kartou uplně v pohodě! Jinak Ilcina cesta je super - souhlasím, je vidět že se vyzná )
anonym
před 6 lety
My jsme jeli letos prvně do Barcelony autem (Passau - Mnichov - Lindau - Ženeva - Monpellier - Girona - Barca) a to sedmimístným v sedmi lidech (z toho 3 děti). Přespúali jsme pár hodin za hasičárnou někde v Ženevě (dvakrát kolem nás prošla hlídka, pokynula nám a šla dál, nevšímali si nás víc). Tu jsme si večer před tím prošli a je to překrásné město! Platili jsme všechny dálnice i mýta (včetně švýcarské) a brali naftu vždy doplna. Kolem Narbonne jsme chytli cca 3 ho'dky zácpu kvůli nehodě a pak pár front na mýtnicích. Jinak pohoda, jeli jsme dohromady sakumprásk asi 22 hodin. Zpátky jsme chtěli spát zase v Ženevě (kvůli bezpečnosti), ale 200 km před ní jsme to vzdali a zalehli na odpočivadle ve Francii (bez problémů).
Bydleli jsme u bratra na squatě v Sant Cugat poblíž Barcelony. Nikdo nás neokradl ani ve městě ani na pláži v Badaloně. Za ro zopakujeme, tentokrát se zastávkou někde v Provence
Lolhemer
před 5 lety
@anonym ~ Můžu Vás poprosit o nějaký přesnější itinerář cesty přes Francii ? Máme v plánu to jet a nechce se nám platit ty peníze za poplatky na dálnicích. Zatím to mám asi takto Mulhouse - Belfort - Besancon - Lyon - Mende - Perpignan - Le Perthus ... ideálně nic po placených cestách. Pokud k tomu máte nějaký upgrade rád to použiju. Klidně mi to pošlete na email - celup27@centrum.cz - Děkuji
Malinka
před 4 lety
Chci poprosit o radu. Nemůžu dohledat, zda ve Španělsku funguje placení při tankování na benzince jako u nás. Platí se uvnitř u obsluhy a nebo mají takové ty stojany, do kterých se přímo strká platební karta? Děkuji
Lolhemer
před 4 lety
@Malinka ~ oboje, v létě jsme byli ve Španělsku a fungovali tam obsluhy (přes den) i tankomaty (hlavně v noci). Pozor bych si dal na Francii kde je problém natankovat přes noc. Tam jsou jen tankomaty a lze platit jen Kreditní kartou (ne debetní). A je důležité tam mit slušnou rezervu protože strhnou poměrně velkou částku ( po zaúčtování tankování ji vrátí)

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů