Dovolená Bahamy 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Bahamy
Grand Lucayan

Grand Lucayan

Bez stravy 9 dní
Letecky

Zájezdy na Bahamy

Bahamské ostrovy leží v Atlantském oceánu, tvoří je 30 větších, 700 menších a asi 2 400 korálových ostrovů. Bahamy byly prvním místem, které Kryštof Kolumbus v Americe objevil. Díky tomu, že souostroví je součástí Commonwealthu, úředním jazykem je zde angličtina, ovšem mezi haitskými imigranty je stále ještě používána i kreolština.

Turisticky oblíbeným je nejen hlavní město Nassau, ale vyhledávanou lokalitou je také Grand Bahama. Tato oblast láká především svou krásnou přírodou a okouzlujícími plážemi. Pro šnorchlování a potápění jsou vhodná místa jako Eleuthera a Andros, zatímco pro dovolenou na jachtě je ideálním místem Abacos. Za navštívení stojí také ostrov Long Island, který se od ostatních vymyká svými dlouhými písčitými plážemi, tyrkysovým mořem a korálovými útesy.

Mezi bezproblémový způsob cestování po ostrovech je doprava automobile, ale i autobusem. Pro jízdu tu platí jízda vlevo a řidiči motorového vozidla postačí do tří měsíců pobytu pouze řidičský průkaz jeho země. Uznávanou měnou na Bahamách je bahamský dolar, ovšem stejně tak platnou měnou je i americký dolar. Na ostrovech jsou tyto dvě měny používány paralelně.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy na Bahamy?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené na Bahamy od TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů na Bahamy?

Ceny začínají na 46 390 Kč, nejdražší zájezd stojí 141 190 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce all inclusive, bez stravy, polopenze, snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici je na Bahamy doprava letecky.

Jaké cestovní doklady potřebuji na Bahamy?

Pro pobyt za účelem cestování, dovolené nebo návštěvy přátel, který nepřesáhne délku 90 dní, vám bude stačit platný cestovní pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Místní národní měnou je bahamský dolar, bez problémů tu ale můžete platit americkým dolarem, který se používá souběžně s dolarem místním a má i stejnou hodnotu. Kartou můžete platit téměř ve všech lepších restauracích, hotelech a supermarketech. Více o měně a cenách.

Potřebuji na Bahamy očkování?

Na Bahamy není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví na Bahamách?

Úředním jazykem je angličtina, která je překvapivě bližší britské angličtině než té americké. Kromě ní se na Bahamách hovoří bahamskou kreolskou angličtinou a kreolskou francouzštinou. Více o jazyku a základních frázích.

Jaké zásuvky jsou na Bahamách?

Zásuvky jsou většinou amerického typu, z toho důvodu doporučujeme adaptér.