Dovolená Bahamy 2018/2019

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:
Sandals Royal Bahamian
21. 9. (Pá) - 29. 9. 2018 (So)
TravelPortál.cz: Hotel Sandals Royal Bahamian Spa Resort & Offshore
9 dní
Letecky
All inclusive
27. 9. (Čt) - 5. 10. 2018 (Pá)
TravelPortál.cz: Hotel Sandals Royal Bahamian Spa Resort & Offshore Island
9 dní
Letecky
All inclusive
20. 4. (So) - 27. 4. 2019 (So)
TravelPortál.cz: Hotel Sandals Royal Bahamian
8 dní
Letecky
All inclusive
3107890.00CZK

Zájezdy na Bahamy

Bahamské ostrovy leží v Atlantském oceánu, tvoří je 30 větších, 700 menších a asi 2 400 korálových ostrovů. Bahamy byly prvním místem, které Kryštof Kolumbus v Americe objevil. Díky tomu, že souostroví je součástí Commonwealthu, úředním jazykem je zde angličtina, ovšem mezi haitskými imigranty je stále ještě používána i kreolština.

Turisticky oblíbeným je nejen hlavní město Nassau, ale vyhledávanou lokalitou je také Grand Bahama. Tato oblast láká především svou krásnou přírodou a okouzlujícími plážemi. Pro šnorchlování a potápění jsou vhodná místa jako Eleuthera a Andros, zatímco pro dovolenou na jachtě je ideálním místem Abacos. Za navštívení stojí také ostrov Long Island, který se od ostatních vymyká svými dlouhými písčitými plážemi, tyrkysovým mořem a korálovými útesy.

Mezi bezproblémový způsob cestování po ostrovech je doprava automobile, ale i autobusem. Pro jízdu tu platí jízda vlevo a řidiči motorového vozidla postačí do tří měsíců pobytu pouze řidičský průkaz jeho země. Uznávanou měnou na Bahamách je bahamský dolar, ovšem stejně tak platnou měnou je i americký dolar. Na ostrovech jsou tyto dvě měny používány paralelně.