Čím a jak platit na Bahamách

Čím a jak platit na Bahamách

Turistický ráj akceptuje americké dolary a návštěvníkům nabízí výběry z bankomatů i bezhotovostní platby. Máme pro vás aktuální informace o měně a cenách na Bahamách.

Měna na Bahamách

Místní národní měnou je bahamský dolar (BSD). Bez problémů tu ale můžete platit americkým dolarem, který se používá souběžně s dolarem místním a má i stejnou hodnotu. Jeden bahamský dolar vychází dlouhodobě na cca 23 Kč. Před cestou si však raději zjistěte, jaký má aktuální kurz bahamský dolar. A jak vyměnit peníze? Nejlépe uděláte, když si české koruny za USD vyměníte ještě v ČR. Budete tak mít jistotu výhodného kurzu.

Výběry z bankomatů a platby kartou

Na Bahamách můžete platit kartou téměř ve všech lepších restauracích, hotelech a supermarketech. Bez potíží zde akceptují platební karty Visa, MasterCard, EuroCard, Diners Club i American Express. I přesto doporučujeme nosit u sebe neustále určitou sumu v hotovosti. Bankomaty bývají běžně k dispozici ve všech turistických centrech.

Ceny potravin na Bahamách

Ceny na Bahamách jsou poměrně vysoké. Tříchodové menu v lepší restauraci dostanete za cca 40 USD. V levnějších restauracích seženete jídlo od 15 USD výše. Pokud se rozhodnete pro některý z místních stánků nebo fast food, můžete se najíst za cca 8 USD. Jestliže se vydáte na nákup do obchodu, za 1 kg jablek dáte kolem 7 USD, bochník chleba koupíte za cca 4 USD a 1 litr mléka za 3,50 USD.

Ceny ubytování

Hostel můžete sehnat už za 50 USD pro 1 osobu na 1 noc. Dvoulůžkový pokoj v levnějším hotelu vás bude stát kolem 130 USD. Tříhvězdičkový hotel vychází na cca 170 USD a ubytování s 5 hvězdami často překročí i 400 USD.

Spropitné a smlouvání

Ceny za služby neobsahují dýško, proto se stejně jako v USA očekává spropitné ve výši
10 % z celkové útraty. Na pouličních trzích se suvenýry a u plážových stánků můžete snadno usmlouvat nižší cenu.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce