Bahamy od 73 390 Kč
Zobrazit zájezdy

Čím a jak platit na Bahamách

Čím a jak platit na Bahamách

Turistický ráj akceptuje americké dolary a návštěvníkům nabízí výběry z bankomatů i bezhotovostní platby. Máme pro vás aktuální informace o měně a cenách na Bahamách.

Měna na Bahamách

Místní národní měnou je bahamský dolar (BSD). Bez problémů tu ale můžete platit americkým dolarem, který se používá souběžně s dolarem místním a má i stejnou hodnotu. Jeden bahamský dolar vychází dlouhodobě na cca 23 Kč. Před cestou si však raději zjistěte, jaký má aktuální kurz bahamský dolar. A jak vyměnit peníze? Nejlépe uděláte, když si české koruny za USD vyměníte ještě v ČR. Budete tak mít jistotu výhodného kurzu.

Výběry z bankomatů a platby kartou

Na Bahamách můžete platit kartou téměř ve všech lepších restauracích, hotelech a supermarketech. Bez potíží zde akceptují platební karty Visa, MasterCard, EuroCard, Diners Club i American Express. I přesto doporučujeme nosit u sebe neustále určitou sumu v hotovosti. Bankomaty bývají běžně k dispozici ve všech turistických centrech.

Ceny potravin na Bahamách

Ceny na Bahamách jsou poměrně vysoké. Tříchodové menu v lepší restauraci dostanete za cca 40 USD. V levnějších restauracích seženete jídlo od 15 USD výše. Pokud se rozhodnete pro některý z místních stánků nebo fast food, můžete se najíst za cca 8 USD. Jestliže se vydáte na nákup do obchodu, za 1 kg jablek dáte kolem 7 USD, bochník chleba koupíte za cca 4 USD a 1 litr mléka za 3,50 USD.

Ceny ubytování

Hostel můžete sehnat už za 50 USD pro 1 osobu na 1 noc. Dvoulůžkový pokoj v levnějším hotelu vás bude stát kolem 130 USD. Tříhvězdičkový hotel vychází na cca 170 USD a ubytování s 5 hvězdami často překročí i 400 USD.

Spropitné a smlouvání

Ceny za služby neobsahují dýško, proto se stejně jako v USA očekává spropitné ve výši
10 % z celkové útraty. Na pouličních trzích se suvenýry a u plážových stánků můžete snadno usmlouvat nižší cenu.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Nevybrali jste si?

Podívejte se na

Další akční nabídky

Nebo si nastavte hlídač akcí, výhodné nabídky Vám neuniknou

Hlídač akcí

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce