Očkování na Bahamy a bezpečnostní situace

Očkování na Bahamy a bezpečnostní situace

Kvůli návštěvě souostroví nepotřebujete podstupovat žádné povinné očkování. Bahamy jsou doslova oázou klidu a jediným zdravotním rizikem je tropické slunce, před kterým je třeba se chránit.

Očkování

Povinné očkování

Žádné povinné očkování není.

Doporučená očkování

  • žloutenka typu A
  • žloutenka typu B

Před vycestováním je dobré ověřit si platnost všech rutinních očkování. Patří sem zejména spalničky, tetanus, černý kašel, příušnice a záškrt.

Na Bahamách se před lety objevila horečka dengue přenášená infikovanými komáry. Nyní je situace už stabilizovaná a nemoc se prakticky nevyskytuje. Přesto je důležité, abyste v případě náhlé horečky a celkového zhoršení zdravotního stavu okamžitě vyhledali lékaře. Žádné očkování proti horečce dengue bohužel neexistuje.

Zdravotní rizika na Bahamách

Úpal a úžeh – slunce na Bahamách má velkou sílu. Proto je důležité se neustále mazat krémem s vysokým UV faktorem, nosit pokrývku hlavy, dodržovat pitný režim a kolem poledne se raději zdržovat ve stínu.

Bezpečnost na Bahamách

Kriminalita – celé souostroví Bahamy patří mezi bezpečné lokality. Obzvlášť v blízkosti hotelů a v turistických centrech nehrozí žádné nebezpečí. Pouze v městech Nassau a Freeport žije větší množství chudých obyvatel a pravidelně zde dochází k loupežným přepadením. Nechoďte proto sami mimo svůj resort, nevycházejte ven po setmění a vždy si hlídejte své osobní věci, hotovost, doklady a zavazadla. Pokud byste se stali součástí přepadení, nikdy neklaďte odpor, protože většina útočníků u sebe nosí nabité zbraně.

Hurikány – hrozí zejména v období od června do října. Z tohoto důvodu je mnohem bezpečnější si pro svou dovolenou vybrat jiný termín.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce