Vyhledejte dovolenou

Dovolená Čína 2020/2021

V antické Číně se zrodila jedna z nejstarších světových kultur, která v mnoha směrech přetrvala dodnes. Památkou na někdejší slávu císařství je kupříkladu Velká čínská zeď, ale také Terakotová armáda. Jedna z největších zemí světa, která se blíží hranici půl druhé miliardy obyvatel, má za sebou sedmdesát let novodobé historie.

Oficiální měnou je čínský jüan, jazykem zase mandarínština, ale díky západnímu vlivu se zde snadno domluvíte i anglicky.

Metropolí Číny je Peking - město, v němž si můžete prohlédnout třeba Zakázané město, někdejší císařskou rezidenci, nebo také Chrám nebes. Při návštěvě této země nelze vynechat ani Šanghaj, jeden z největších světových přístavů. Kvete tu noční život, zavítat můžete na okruh Formule 1, nabízí se i pohled na Perlu Orientu, mrakodrap vysoký 468 metrů.

Skutečný výlet za exotikou pak slibuje Tibet, dostanete se sem po nejvýše položené železnici na světě, linkou z Pekingu až do Lhasy. Tibetská náhorní plošina je klidným místem, můžete tu obdivovat i nespoutanou přírodu.

Na cestu do Číny musíte mít víza. Ceny se tu liší podle oblasti, velká města jsou dražší, než jsme zvyklí z ČR, ale to by určitě nemělo nikoho od návštěvy fascinující Číny odradit.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Číně

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Čína a koronavirus aktuálně

Dobrý den, máte prosím někdo aktuální info, jak to teď vypadá v Číně? Jaký počet nakažených koronavirem? Vypadá to nadějně?
Jitka_V
Jitka_V

Terakotová armáda - Čína

Rádi bychom vyrazili na 10 - 12 dní cestovat po Číně (budeme v Pekingu). Určitě chceme projít město a na velkou čínskou zeď. Ale k hlavní otázce...… Zobrazit více
Rychlonožka
Rychlonožka

Vízum do Číny - žádost o turistické vízum

Máte někdo zkušenosti s vyřizováním víza (turistického) do Číny? Četla jsem o tom něco, ale ne všechny informace jsou srozumitelné. Bude stačit, když… Zobrazit více
Adlerka
Adlerka

Přestup v Hongkongu v rámci jednoho terminálu

Zdravím, nevíte někdo jak je to s přestupem v Hongkongu v rámci jednoho terminálu? Mám tady přestupovat na let do Manily a mám na to 50 minut.… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Vlaky - kde rezervovat?

Prosím vás kde bookujete vlaky v Číně?? Ideálně s co nejnižšími poplatky za rezervaci. Poraďte prosím. Díky moc!
anonym
anonym

Časté otázky před dovolenou v Číně

Časté otázky

Jaké cestovní doklady potřebuji do Číny?

Zobrazit Skrýt

Pro vstup do Číny budete potřebovat vízum. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o vízech.

Časté otázky

Jakou měnu s sebou?

Zobrazit Skrýt

Oficiální měnou v Číně je renminbi, hovorově nazývaná jüan. Peníze je možné vyměnit na letišti, v hotelové směnárně i v bance. Přitom nezáleží na tom, zda měníte dolary nebo eura. Bezhotovostní platby jsou zde velmi oblíbené a rozšířené. Více o měně a cenách.

Časté otázky

Potřebuji do Číny očkování?

Zobrazit Skrýt

Do Číny není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Časté otázky

Jakým jazykem se mluví v Číně?

Zobrazit Skrýt

Úředním jazykem je čínština. Připravte se na to, že se tu spíše nedomluvíte jiným jazykem. Jedinou výjimku tvoří pouze luxusnější hotely, letecké společnosti a kulturní střediska, kde jsou zaměstnanci znalí anglického jazyka. Více o jazyku a základních frázích.

Časté otázky

Jaké zásuvky jsou v Číně?

Zobrazit Skrýt

V Hong Kongu a Macau se setkáte se zásuvkami britského typu. Oficiální zástrčka v Číně je podobná americkému typu A. Budete tedy potřebovat adaptér. Více o zásuvkách.


Destinace v Číně Zobrazit Skrýt