Víza do Číny a podmínky vstupu do země – přehledně na jednom místě

Víza do Číny a podmínky vstupu do země – přehledně na jednom místě

Chystáte se cestovat na vlastní pěst a nevíte, jak vyřídit víza do Číny? Připravili jsme pro vás úplný seznam kroků, které musíte udělat, abyste splnili všechny podmínky vstupu do země.

Čína je fascinující země se starobylou kulturou, která nabízí řádnou dávku exotiky. Jak praví lidové přísloví: „Jiný kraj, jiný mrav.“ Na cestu je potřeba se dobře přichystat. Mezi první kroky patří žádost o vízum do Číny. Podrobné informace můžete zjistit na stránkách MZV ČR. Informace tu jsou aktuální, ale ne vždy úplně srozumitelné. Proto jsme pro vás vybrali to nejdůležitější, co potřebujete vědět, abyste získali víza do Číny.

Turistické vízum do Číny

Při podání žádosti o turistické vízum do Číny (typ L) je potřeba doložit:

 • Cestovní pas – musí být nepoškozený, platný minimálně 6 měsíců po návratu, se dvěma po sobě jdoucími volnými stránkami (sem bude vlepeno vízum) a fotokopii stránky s fotografií.
 • Vyplněnou žádost o udělení víza – formulář je ke stažení zde. Pokud kolonku nevyplňujete, musíte ji proškrtnout.
 • Jednu pasovou fotografii.
 • Vytištěnou obousměrnou letenku nebo potvrzení o rezervaci letu.
 • Vytištěné rezervace hotelů a itinerář cesty nebo zvací dopis (od cestovní kanceláře v Číně / od soukromé osoby). Čím přesnější, tím větší šance k přijetí žádosti.
 • Cestovní pojištění.
 • Osoby mladší 18 let musí dodat originál i kopii rodného listu a ověřené podpisy obou rodičů s písemným souhlasem k cestě do Číny.

Průběh podání žádosti o vízum do Číny

Žádosti nově vyřizuje vízové centrum v Praze-Karlíně (ulice Sokolovská 663/163). K podání žádosti je potřeba se dostavit osobně, se všemi požadovanými dokumenty. Nic není možné doručit obyčejnou či elektronickou poštou. Platíte v době podání žádosti na přepážce vízového centra v hotovosti nebo platební kartou. Mějte na paměti, že během vyřizování žádosti zůstane váš pas ve vízovém centru. Jednotný poplatek činí 2 700 Kč za všechny druhy turistických víz.

Velvyslanectví v Bratislavě i nadále vydává víza přímo na ambasádě a cena je 60 EUR.

Standardní doba schválení žádosti je 4–10 pracovní dnů ode dne podání všech požadovaných dokumentů.

Doba platnosti víza do Číny a možný počet vstupů

 • Jednovstupé vízum – 3 měsíce od vystavení víza
 • Dvouvstupé – 3 až 6 měsíců od vystavení víza
 • Vícevstupé půlroční – 6 měsíců od vystavení víza
 • Vícevstupé roční – 12 měsíců od vystavení víza

Délka pobytu je uvedena na vízu a po příjezdu do země je možné požádat o prodloužení pobytu.

Tranzitní vízum

Tento typ víza do Číny se uděluje v případě, že přes Čínu cestujete do jiné země a nesplňujete podmínky pro bezvízový tranzit (max 24 h, pohyb jen v prostoru letiště). Jedná se o případy, kdy v zemi nestrávíte více než 72 nebo 144 hodin. Pokud se prokážete platnou letenkou, můžete přes vybraná letiště vstoupit do země. Tuto možnost využijí především cestovatelé, kteří v Číně přesedají z letadla na letadlo a chtějí si udělat krátkou turistickou pauzu.

Čínská ambasáda si vyhrazuje právo měnit podmínky vztahující se na vízum do Číny bez předchozího upozornění. Proto si vždy zkontrolujte aktuální stav na stránkách Čínské ambasády.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Vízum do Číny - žádost o turistické vízum

Máte někdo zkušenosti s vyřizováním víza (turistického) do Číny? Četla jsem o tom něco, ale ne všechny informace jsou srozumitelné. Bude stačit, když… Zobrazit více
Adlerka
Adlerka

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce