Vyhledejte dovolenou

Dovolená Šanghaj - Čína 2020/2021

Šanghaj je nejlidnatějším čínským městem, ležícím na pobřeží Východočínského moře. Je jedním z nejdůležitějších světových přístavů a centrem průmyslu a obchodu. Není městem oplývajícím historickými památkami, ale moderním velkoměstem a odrazem současné čínské společnosti. Společenským centrem města je památkově chráněné nábřeží Bund, kde se nachází množství výškových budov, hotelů a obchodních center z počátku 20. století. Za návštěvu stojí stará čínská čtvrť, jež je jedinou památkou na staré časy. Pastvou pro oči jsou nádherné zahrady Jü Jüan. V Šanghajském moderním muzeu se pak nacházejí cenné sbírky z mnoha historických období Číny.

Mapa míst v Šanghaji

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.

Časté otázky před dovolenou v Šanghaji

Jaké jsou ceny dovolených v oblasti Šanghaj?

Ceny začínají na 0 Kč.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Číny?

Pro vstup do Číny budete potřebovat vízum. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o vízech.

Jakou měnu s sebou?

Oficiální měnou v Číně je renminbi, hovorově nazývaná jüan. Peníze je možné vyměnit na letišti, v hotelové směnárně i v bance. Přitom nezáleží na tom, zda měníte dolary nebo eura. Bezhotovostní platby jsou zde velmi oblíbené a rozšířené. Více o měně a cenách.

Potřebuji do Číny očkování?

Do Číny není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví v Číně?

Úředním jazykem je čínština. Připravte se na to, že se tu spíše nedomluvíte jiným jazykem. Jedinou výjimku tvoří pouze luxusnější hotely, letecké společnosti a kulturní střediska, kde jsou zaměstnanci znalí anglického jazyka. Více o jazyku a základních frázích.

Jaké zásuvky jsou v Číně?

V Hong Kongu a Macau se setkáte se zásuvkami britského typu. Oficiální zástrčka v Číně je podobná americkému typu A. Budete tedy potřebovat adaptér. Více o zásuvkách.