Cookovy ostrovy dovolená 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Cookovy ostrovy
Muri Beach Club

Muri Beach Club

Snídaně 15 dní
Letecky

Cookovy ostrovy

Cookovy ostrovy jsou státem ležícím v Tichém oceánu. Tvoří je 15 ostrovů, atoly a mnoho menších ostrůvků. Jejich celková rozloha je 240 km2. Souostroví je rozděleno na severní část, do které patří například ostrovy jako Manihiki, Nassau, Pukapuka a Suwarrow, a jižní část, jejíž součástí jsou atoly a ostrovy sopečného původy. Mezi ty patří například Mangaia, Mauke, Palmerston a Rarotonga. Na ostrovech žije celkem 21 388 obyvatel, ovšem většina v jižní části.

Za návštěvu určitě stojí hlavní město Avarua a ostrov Rarotonga, na který se pořádají zájezdy především díky plantážím kokosových ořechů a domorodým vesničkám místních obyvatel. Turisticky zajímavý je deštný prales ve vnitrozemí, vodopády, posvátná vulkanická hora, Národní kulturní muzeum s knihovnou a palác Makea. Pro dovolenou je jako stvořený také ostrov Aitutaki, kde se nachází nejkrásnější modrá laguna na světě, a ostrov Suwarrow neboli ostrov pokladů. Nejvýhodnějším cestováním po souostroví je letecky, kdy cena letenky je 50 USD. Platnou měnou je zde však novozélandský dolar (NZD). Jednou z variant je ovšem také vypůjčení automobilu nebo autobusová doprava, která bez problémů funguje v Raratonze.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy na Cookovy ostrovy?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené na Cookovy ostrovy od TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů na Cookovy ostrovy?

Ceny začínají na 79 000 Kč, nejdražší zájezd stojí 139 050 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce plná penze, polopenze, snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici je na Cookovy ostrovy doprava letecky.

Jaké cestovní doklady potřebuji na Cookovy ostrovy?

Jako občan České republiky budete potřebovat turistické vízum neboli visitors visa. Je udělováno až při příletu do země a má poměrně dlouhou dobu platnosti – po jednom měsíci jej lze prodloužit až o dalších 5 měsíců. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Cookovy ostrovy používají hned dvě měny – místní a novozélandský dolar. Ne všechny podniky jsou vybaveny na akceptování karty a síť pokrytí pro přijímání elektronických plateb je poněkud řidší než v České republice. Více o měně a cenách.

Potřebuji na Cookovy ostrovy očkování?

Na Cookovy ostrovy není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví na Cookových ostrovech?

Úřední jazyky jsou zde dva – angličtina a maorština.

Jaké zásuvky jsou na Cookových ostrovech?

Zásuvky jsou stejného typu jako na Novém Zélandu nebo v Austrálii. Je tedy potřeba redukce.