Cestovní doklady na Cookovy ostrovy

Cestovní doklady na Cookovy ostrovy

Plánujete dovolenou na Cookových ostrovech a nevíte, jak je to s doklady? Poradíme vám, vysvětlíme systém takzvaného turistického víza a provedeme vás tím, jak snadno a bezproblémově jeho zařízení probíhá. Klasické vízum totiž jako občan České republiky nepotřebujete. Bez platného pasu se však určitě neobejdete. Zkontrolujte si datum jeho expirace a při kontrole mějte u sebe také letenku.

Cookovy ostrovy – vízum a pas

Jako občan České republiky, který jede navštívit Cookovy ostrovy za účelem dovolené, nepotřebujete klasické vízum. Speciální vízum na Cookovy ostrovy, které si budete zařizovat, se nazývá turistické vízum neboli visitors visa. Je udělováno až při příletu do země a má poměrně dlouhou dobu platnosti – po jednom měsíci jej lze prodloužit až o dalších 5 měsíců na Immigration office v Rarotonga. Nemusíte si tedy na Cookovy ostrovy vízum zařizovat předem, pokud zde nehodláte setrvat více než půl roku nebo zde nehodláte například pracovat.

Vystavení visitors visa je zpoplatněno. Někdy však bývá již cena zahrnuta v letence od cestovní kanceláře – je tedy dobré se předem informovat, zda je tomu tak i ve vašem případě či nikoliv.

Vízum není jediný dokument, který musíte mít. Pas na Cookovy ostrovy je stejně jako při jakémkoliv jiném cestování nezbytností, a to nejen pro dospělé, ale i pro děti. Budete jej potřebovat bez ohledu na délku nebo účel pobytu. Před odletem si včasně zkontrolujte i datum jeho expirace. Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců.

Při příletu do země úředník zkontroluje všechny náležitosti. Mějte proto u sebe vždy dostatečné množství finančních prostředků, doklad o zajištění ubytování a vaši zpáteční letenku. Letenku i ostatní důležité cestovní doklady si nechte připravené ke kontrole například v příručním zavazadle.

Pas pro děti

Všechny děti bez rozdílu věku musejí cestovat na svůj vlastní doklad. Vyčerpávající informace o tom, kde nechat pas dětem vystavit, kolik to stojí, jak dlouho to trvá a jaké k žádosti potřebujete náležitosti, uvádí článek o cestování s dětmi.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce