Dovolená Norsko 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Norsko

Dovolená v Norsku

Norské království se nachází v severozápadní části Skandinávského poloostrova. Pobřeží země, které omývá Severní a Norské moře se táhne podél celé severní části Skandinávského poloostrova. Norsko je zemí divoké přírody, hlubokých lesů, ledovcových vodopádů a jedinečných jezer. V zemi je nastolena konstituční monarchie, jejímž králem je Harald V.

Hlavním městem Norska je Oslo, které se nachází v jihovýchodní části země. V zemi se platí norskou korunou (NOK). Úředním jazykem je norština, ale domluvíte se zde také anglicky i německy. Podnebí země je ovlivněno Golfským proudem, díky kterému je Norsko nejseverněji položenou zemí obklopenou nezamrzlým mořem. Průměrné roční teploty se pohybují od 8 °C na jihozápadě až pod bod mrazu v severních částech země.

Nejvhodnější dobou pro dovolenou v Norsku jsou jarní a letní měsíce, kdy si plně vychutnáte krásy zdejší přírody. K turistickým lákadlům patří sportovní rybolov, na který se pořádají pravidelné zájezdy a kondiční trekkingové výpravy okolo majestátných fjordů. Na pobřeží naleznete rybářské hospůdky a kavárny s nezaměnitelnou atmosférou. K lákadlům patří také malebná města, kterými jsou Oslo nebo Bergen.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy do Norska?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené do Norska od Invia.cz, TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů do Norska?

Ceny začínají na 10 690 Kč, nejdražší zájezd stojí 183 000 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce bez stravy, snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici jsou do Norska tyto typy dopravy autobusem, kombinovaná, letecky (z Prahy), vlastní.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Norska?

Ačkoliv se nejedná o EU, v rámci Schengenského prostoru je možné vycestovat na pas i na občanku. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Místní měnou je norská koruna. Peníze je možné vyměnit v České republice nebo až na místě, a to např. na letištích, v hotelích, bankách a místních směnárnách. Bez problému zaplatíte platební kartou. Více o měně a cenách.

Jak se dostat do Norska?

Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Norska. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.

Potřebuji do Norska očkování?

Do Norska není potřeba žádné povinné očkování.

Jakým jazykem se mluví v Norsku?

Úředním jazykem je norština. Bez problémů se domluvíte také anglicky a starší generace ovládá i němčinu.

Jaké zásuvky jsou v Norsku?

Elektrické zásuvky jsou stejné jako v České republice.