Dovolená Norsko 2019/2020

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:

Dovolená v Norsku

Norské království se nachází v severozápadní části Skandinávského poloostrova. Pobřeží země, které omývá Severní a Norské moře se táhne podél celé severní části Skandinávského poloostrova. Norsko je zemí divoké přírody, hlubokých lesů, ledovcových vodopádů a jedinečných jezer. V zemi je nastolena konstituční monarchie, jejímž králem je Harald V.

Hlavním městem Norska je Oslo, které se nachází v jihovýchodní části země. V zemi se platí norskou korunou (NOK). Úředním jazykem je norština, ale domluvíte se zde také anglicky i německy. Podnebí země je ovlivněno Golfským proudem, díky kterému je Norsko nejseverněji položenou zemí obklopenou nezamrzlým mořem. Průměrné roční teploty se pohybují od 8 °C na jihozápadě až pod bod mrazu v severních částech země.

Nejvhodnější dobou pro dovolenou v Norsku jsou jarní a letní měsíce, kdy si plně vychutnáte krásy zdejší přírody. K turistickým lákadlům patří sportovní rybolov, na který se pořádají pravidelné zájezdy a kondiční trekkingové výpravy okolo majestátných fjordů. Na pobřeží naleznete rybářské hospůdky a kavárny s nezaměnitelnou atmosférou. K lákadlům patří také malebná města, kterými jsou Oslo nebo Bergen.