Norsko od 13 499 Kč
Zobrazit zájezdy

Peníze v Norsku – norská měna, bankomaty, směnárny a ceny

Peníze v Norsku – norská měna, bankomaty, směnárny a ceny

Plánujete výlet do Norska? Prozradíme vám, jaká je měna v Norsku, kde můžete směnit peníze, jak je to na severu s bankomaty a platbami kartou i na jaké ceny se připravit.

Norská koruna

Místní měnou je norská koruna (NOK), která se označuje také značkou Kr. Narazit můžete na mince v hodnotách 1, 5, 10 a 20 korun a bankovky v hodnotách 50, 100, 200, 500 a 1000 korun. Kurz norské koruny se dlouhodobě pohybuje kolem 2,6 Kč za 1 NOK.

Směnárny

Norské koruny si vyměníte kdekoliv po České republice. Možné je to však i na místě, a to např. na letištích, v hotelích, bankách a místních směnárnách.

Bankomaty a bezhotovostní placení

Zcela běžné a bezproblémové je v Norsku placení kartou. Tímto způsobem můžete platit za jídlo v restauraci, potraviny v supermarketu i různé jízdenky. V horských oblastech a mimo větší města však nejsou platební terminály zárukou. Proto je lepší nosit s sebou neustále určitou sumu v hotovosti. Města a turistická centra jsou protkaná sítí bankomatů, ze kterých je možné peníze vybrat.

Ceny potravin a cigaret v Norsku

Ceny potravin se v Norsku oproti ČR pohybují velmi vysoko. Za jídlo tu běžně zaplatíte i 3x více než je zvykem u nás. Za jídlo v restauraci dáte většinou nejméně 300 NOK (795 Kč). Pokud si koupíte jídlo u stánku, ušetříte. Fast food stojí většinou od 100 NOK (265 Kč). Ceny piva se pohybují od 20 NOK (53 Kč) v obchodě, do 90 NOK (239 Kč) v restauraci. Za balíček cigaret dáte v průměru 106 NOK (281 Kč).

Ceny ubytování v Norsku

Hlouběji do kapsy budete muset sáhnout i v případě ubytování. Za 1 noc v hotelu s jednou hvězdičkou dáte od 1000 NOK (2650 Kč). Pětihvězdičkový hotel se může vyšplhat na 1600 NOK (4240 Kč). Lépe jsou na tom hostely, které stojí kolem 560 NOK (1484 Kč) za noc.

Cena benzínu a nafty

Aktuální cena benzínu ve Švédsku vychází v průměru na 48 Kč za 1 litr. Aktuální cena nafty stojí kolem 41 Kč za litr.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Ceny potravin v Norsku

Dobrý den, letíme do Bergenu. Víte někdo jaké jsou aktuální ceny v Norsku? Máme zařízené jen letenky a ubytování bez jídla, tak sonduju na kolik nás… Zobrazit více
Little_Fox
Little_Fox

Platba kartou v autobuse

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda lze platit v Norsku v autobuse kartou? Díky všem
anonym
anonym

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce