Dovolená Potos - Řecko 2018/2019

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:

Thassos Potos

Letovisko Potos se nachází na jižním pobřeží ostrova Thassos. Dříve to byla malá ryze rybářská vesnice. Dnes je Potos jedním z největších a nejrušnějších měst ostrova. Historické jádro města tvoří starořecké uličky s nejrůznějšími obchůdky a s tavernami.

Kousek od centra města se nachází tři nádherné pláže, kolem kterých se rozpínají moderní hotely i soukromé apartmány. Nejdelší pláž je dlouhá několik kilometrů a pokrývá jí písek s drobnějšími kamínky. Krásné pláže omývá azurově modré moře, což krásně dokresluje celkovou atmosféru letní dovolené. Místo nabízí mnoho vodních aktivit a sportů. Půjčit si zde můžete vodní šlapadla, loďky a skútry. A pokud byste rádi trochu soukromí, vydejte se po pobřeží, kde po chvíli objevíte romantické zátoky.

Opalování a vodní radovánky je vhodné prostřídat s výlety po okolí. Několik kilometrů západněji podél pobřeží je vzdálená pláž Metalia, na které se nachází jedinečná kamenná galerie z mramoru a bílého kamene. Největším dílem je ztvárnění zvěrokruhu, připomínající zmenšený anglický Stonehenge. Místní pověst říká, že pokud se dotknete kamene se svým znamením a postavíte se doprostřed kruhu, splní se vám všechna tajná přání.