Řecko od 2 199 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady do Řecka 2020/2021 - co potřebujete?

Cestovní doklady do Řecka 2020/2021 - co potřebujete?

Často se ptáte, jaké cestovní doklady do Řecka přibalit do tašky. Potřebuji pas nebo mi stačí občanka? A jak je to s dětmi? Všichni musí mít svůj vlastní doklad. A to i čtyřnozí členové rodiny. Čtěte dále a dozvíte se všechny aktuální informace.

Občanský průkaz

S klidným svědomím můžete vycestovat do Řecka bez pasu. Ke vstupu do země, a to platí i pro výlety na Kypr (ale nikoliv tureckou část), potřebujete pouze občanský průkaz, který musí být platný po celou dobu pobytu. Pozor na cestování po svatbě s odstřiženým rohem, v takovém případě si raději vezměte pas! V případě, že máte neplatné či propadlé doklady, využijte možnosti OP bez strojově čitelných údajů, který vám na úřadě vydají na počkání.

Cestovní pas

Pokud je vám to milejší nebo máte například propadlý OP, můžete cestovat s pasem, který musí být platný po celou dobu vašeho pobytu v zahraničí.

Cestovní doklady pro děti

Už dávno neplatí, že stačí občanka nebo pas, ve kterých máte svého potomka zapsaného. Každý, tedy i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Záleží jen na vás, jestli necháte vystavit dítěti pas nebo občanský průkaz. Hlavně dbejte na to, aby byl platný po celou dobu pobytu. Pokud vaše nezletilé dítě cestuje s někým jiným než s vámi, pro jistotu mu přibalte vyplněný písemný souhlas rodičů. Není povinný, ale mohl by se hodit.

V letošní sezóně je nutné vyplnit i vstupní formulář:

Řecká vláda zavedla povinnost vyplnit vstupní formulář, takzvaný Passenger Locator Form (PLF), který cestovatelé musí vyplnit nejpozději 48 hodin před cestou. Následně obdrží elektronicky individuální QR kód, kterým se prokáží při vstupu do země. Přečtěte si podrobný návod.

Cestovní doklady pro domácí mazlíčky

Asi málokdo bude cestovat do Řecka se psem, kočkou nebo andulkou. Pokud ano, i zvířata musí mít svůj cestovní doklad s povinnými údaji. Informujte se u svého veterináře, protože pro každé zvíře platí trochu jiná pravidla.

Tipy

Před odjezdem si naskenujte své cestovní doklady a uložte si skeny do emailu nebo si pořiďte kopie a uchovávejte je na cestě odděleně od originálu. V případě, že doklady ztratíte, budou vám ukradeny nebo znehodnoceny, usnadní vám to jednání s úřady. Také jedna až dvě průkazové fotografie navíc vám můžou ušetřit starosti.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

QRkody a formulare

Ma nekdo zkusenost s touto zalezitosti-pokud 1 z dvojice nema e-mail nebo chytry telefon, lze odeslat vyplneny elektronicky formular Pro obe dve… Zobrazit více
Wincenzzo
Wincenzzo

QR kod - co když nepřijde?

Vyplnila jsem dotazník pro celou rodinu před cestou do Řecka, přišla mi odpověď, že je dostanu až den před odjezdem. Co když nepříjdou, jak… Zobrazit více
Danuska
Danuska

OP, nebo pas do Řecka?

Prosím,lze cestovat do Řecka jen na občanský průkaz ?
Trutnovinky
Trutnovinky

Dítě připsané v žádosti o QR kod

Stačí v žádosti o QR kod dítě připsat, nebo je lepší zažádat i QR kod pro dítě zvlášť?děkuji za info
Prcek
Prcek

Cestovní doklady do Řecka - OP nebo pas?

Dobrý den, pojedu na dovolenou do Řecka a přemýšlím, zda je nutné mít cestovní pas, nebo stačí jen občanský průkaz? Děkuji za odpověď.
Martinan
Martinan

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce