Francie od 1 599 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Basilej-Mylhúzy-Freiburg

   Letiště Basilej, oficiálním názvem letiště Basilej-Mylhúzy-Freiburg, je mezinárodním letištěm ležícím ve Francii na pomezí hranic s Německem a Švýcarskem. Právě blízkost měst Basilej, Freiburg a Mylhúzy dala letišti jeho název. Zajímavostí je francouzsko-švýcarská hranice mezi budovami letiště. 

   Informace o letišti Basilej-Mylhúzy-Freiburg

   Web www.euroairport.com
   IATA BSL
   ICAO LFSB
   Místo Haut-Rhin, Francie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 17:56, 30. 05. 2024
   Vzdálenost 567 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Chcete-li cestovat nezávisle, můžete si u některé z půjčoven zapůjčit osobní automobil. Seznam půjčoven naleznete zde.

   Nechcete-li si půjčovat automobil, dostanete se do centra Basileje a k vlakovému nádraží autobusem linky číslo 50. Interval odjezdů je maximálně 15 minut, doba jízdy je zhruba 20 minut. Cena jízdenky je 4,40 franků (100 Kč). Většina hotelů také nabízí Mobility Ticket, který vás opravňuje k využívání MHD zdarma. Pro více informací kontaktujte před příjezdem hotel, který máte rezervovaný.

   Do dalších měst ve Francii, Německu a Švýcarsku se dostanete s řadou autobusových společností, jejichž seznam naleznete zde. Cestovat můžete i vlaky, kontakty na jednotlivé společnosti dle států naleznete zde.

   Přepravovat se můžete také soukromým taxi. Ceny jízdného a kontakty na taxi služby naleznete zde.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete řadu restaurací, kaváren, rychlých občerstvení a obchodů se suvenýry i duty free zbožím. Jsou zde také bankomaty, směnárny, turistické informace, půjčovny automobilů, VIP salonky, business centrum, foto budky, kopírovací služba a dětský koutek. Pro hůře pohyblivé nebo orientující se osoby je k dispozici asistenční služba. Wi-Fi připojení je zdarma na 2 hodiny, po vypršení limitu se však můžete znovu přihlásit. Na letišti se dobře zorientujete díky mobilní aplikaci, kterou si můžete stáhnout do telefonu.

   Letenky

   Z Prahy do Basileje můžete letět přímým letem se společností easyJet, která nabízí zpáteční letenky za ceny již od 1 000 Kč.
   Vzhledem k nízké ceně se odlet z okolních letišť vyplatí pouze v případě, že je máte blíže než Prahu.

   Cena letenky vždy závisí na dopravci, zvoleném termínu, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno nonstop. Terminál není příliš velký a dobře se v něm zorientujete.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.