Ukrajina od 3 999 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Charkov

   Druhé největší ukrajinské mezinárodní letiště se nachází jihovýchodně od stejnojmenné obce Charkov. V roce 2012 prošlo rekonstrukcí za účelem modernizace a zlepšení služeb. Jednu ze svých základen zde má nízkonákladová společnost WizzAir.

   Informace o letišti Charkov

   Web www.airport.kharkov.ua
   IATA HRK
   ICAO UKHH
   Místo Charkov, Ukrajina
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 19:07, 22. 10. 2021
   Vzdálenost 1 573 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Přibližně 200 metrů od terminálu A je zastávka hromadné dopravy. Z letiště jezdí trolejbus linky 5 k zastávce metra Prospect Haharyna a autobusy linek 115e (na metro Prospect Haharyna), 119e (do Prospect Peremohy), 152e (do Barabashova str.) a 255e (k metru Akademika Barabashova). Trolejbus stojí 3 UAH, autobus 6 – 6,50 UAH.

   Všechny linky veřejné dopravy v Charkově naleznete zde.

   Nechcete-li využívat hromadnou dopravu, můžete si v jedné ze tří půjčoven zapůjčit osobní automobil.

   Služby na letišti

   Na letišti je duty free obchod, restaurace, kavárna, banka zajišťující směnu a výběr peněz, půjčovna automobilů a úschovna zavazadel (terminál A). Mezi placené VIP služby patří salonek, právo přednostního nástupu a asistence při odbavování či vyzvedávání zavazadel. Pro firmy je na letišti k pronájmu malá konferenční místnost až pro 15 osob. Zajímáte-li se o letectví nebo máte více času, můžete se zúčastnit prohlídky letištních prostor a jeho zázemí. 

   Letenky

   Z Prahy do Charkova lze letět pouze s přestupem, a to za poměrně vysoké ceny začínající na částce kolem 5 000 Kč. Alternativou může být odlet z některého z letišť z okolních zemí (např. Krakov, Vídeň, Varšava) nebo let pouze do Kyjeva.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má jeden příletový a jeden odletový terminál. Terminály jsou umístěné hned vedle sebe, jsou poměrně malé a přehledné. V případě, že budete na letišti přestupovat, bude vám na přestup stačit 40 minut.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.