Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Doha Hamad

   Mezinárodní letiště Doha Hamad bylo otevřeno v roce 2014 a stalo se tak náhradou za původní letiště Doha. Je jediným letištěm v Kataru a společně s letišti v Dubaji a Abú Dhabí patří k nejdůležitějším přestupním bodům při cestách do Asie. Svoji základnu zde má národní aerolinka Qatar Airways.

   Informace o letišti Doha Hamad

   Web dohahamadairport.com
   IATA DOH
   ICAO OTHH
   Místo Dauhá, Katar
   Časový posun 2 hodiny oproti ČR
   Aktuální čas 06:26, 29. 11. 2021
   Vzdálenost 4 221 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Vzhledem k poměrně nízké ceně je nejčastější volbou cestujících soukromá taxi služba. Všechna auta mají taxametr, platit lze pouze v hotovosti. Nástupní taxa je na letišti 25 rijálů (160 Kč) plus 1,20 rijálů (8 Kč) za kilometr v čase od 5:00 do 21:00 a 1,80 rijálů (11 Kč) v čase od 21:00 do 5:00. Většina hotelů také nabízí vlastní transfery, které jsou většinou v ceně ubytování.

   Přímo na letišti si můžete také zapůjčit osobní automobil, seznam půjčoven naleznete zde.

   Letiště spojuje s Doha a přílehlými částmi několik autobusových linek:

   • linka 757: jezdí z letiště do ulic Al Matar, D Ring, Najma a Al Mansoora
   • linka 777: jezdí v okruhu z letiště do West Bay, Perla, Zig Zag Towers, Corniche a zpátky
   • linka 109: jezdí z autobusového nádraží Al Ghanim přes letiště do vesnice Barwa, Al Wakry a Mesaieedu
   • linka 747: jezdí z letiště na Souq Waqif, autobusové nádraží Al Ghanim a Old Salata Area přes Al Matar Street
   • linka 737: jezdí na autobusovou stanici Karwa City
   • linka 727: jezdí z letiště do Al Khor

   Linky 757 a 737 jsou v provozu nonstop, ostatní mezi cca 4:00 až 23:00. Autobusy jezdí v intervalech 20 až 30 minut s výjimkou linky 727, která jezdí jednou za hodinu a linky 757, která jezdí v nočních časech jednou za hodinu. Cena jízdného je 2,5 až 7 rijálů (16 až 45 Kč) v závislosti na trase. Jízdenky se kupují v podobě Karwa Smart Card. Nákup je možný v automatech, platit lze však pouze v hotovosti a automat nevrací drobné. Přesné ceny i intervaly spojení naleznete zde.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete širokou škálu restaurací, kaváren i občerstvení s typickým arabským i západním jídlem. Na letišti je velké množství obchodů s parfémy, kosmetikou, oblečením, módními doplňky, knihami, suvenýry, cestovními potřebami, alkoholem i tabákovými výrobky. Najdete zde bankomaty, směnárny, půjčovny automobilů, kuřácké místnosti, skříňky na úschovu zavazadel (haly A,B a C), lázně s nabídkou masáží, fitness centrum s bazénem a kurty na squash, odpočinkové místnosti oddělené pro muže a ženy a nonstop lékařskou službu.

   Pro rodiny s dětmi je zde 5 místností, kde můžete v klidu nakrmit a přebalit děti. Ve výbavě místností je potřebné vybavení včetně ohřívačů jídla. Wi-Fi připojení je zdarma. Máte-li více času na přestup, můžete prozkoumávat umělecká díla rozmístěná po celém letišti. Přímo na letišti je hotel.

   Letenky

   Letiště Hamad je díky růstu popularity domovské aerolinky Qatar Airways především přestupním bodem pro cesty do oblíbených destinací v Asii. Chcete-li letět pouze z Prahy do Qataru můžete letět přímým letem se společností Qatar Airways nebo s přestupem se společnostmi Turkish Airlines a Pegasus Airlines.

   Nejlevnější variantou jsou obvykle Pegasus Airlines, které nabízí zpáteční letenky od 12 000 Kč, střed s cenou od 15 000 Kč představují Turkish Airlines a nejdražší jsou Qatar Airways, u kterých se ceny pohybují i kolem 20 000 Kč. V akcích mohou ceny spadnout na nižší částky, akční nabídky však nebývají příliš časté.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno nonstop. Pro přestupy při letech do USA si vyhraďte 60 minut, do ostatních destinací vám bude stačit 45 minut. Od roku 2017 nepotřebují občané pro vstup do Qataru víza předem. Víza na 90 dní získáte zdarma na letišti po příletu.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Přestup na letišti v Doha

   Ahoj všem, koupili jsme letenky do Bangkoku s přestupem v Doha. Bohužel let tam má přestup více jak 8 hodin. Máte někdo tipy co tam podniknout? Dá se… Zobrazit více
   Tom_D
   Tom_D