Nizozemsko od 1 999 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Eindhoven

   Druhé největší mezinárodní letiště v Nizozemsku leží 7 km od centra Eindovenu. Vzhledem k malé rozloze Nizozemí jsou všechna další známá města vzdálená do 2 hodin jízdy a letiště tak může být alternativou pro multi-city výlety nebo pokud se vám nedaří sehnat levnou letenku přímo do Amsterdamu.

   Informace o letišti Eindhoven

   Web www.eindhovenairport.nl
   IATA EIN
   ICAO EHEH
   Místo Eindhoven, Nizozemsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 06:55, 01. 10. 2022
   Vzdálenost 644 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Přímo na letišti můžete využít možnosti zapůjčení osobního automobilu a procestovat Nizozemí na vlastní pěst. Vybírat můžete z půjčoven Sixt, Hertz, Europecar, Avis a Enterprise.

   Nechcete-li si půjčovat automobil, můžete využít městských autobusů, které mají zastávku přímo u terminálu. Do Eindhovenu vás zhruba za 30 minut doveze autobus linky 400 nebo rychlejší (20 minut) 401. Lístek za 4,25 EUR zakoupíte v automatu na zastávce, platit můžete v hotovosti nebo kartou. Chcete-li z Eidhovenu cestovat hned po příletu do dalších měst vlakem, kupte si lístek na vlak v terminálu letiště a jízdenku na autobus budete mít v ceně vlaku.

   Do dalších měst v Nizozemí můžete jet autobusy Terravision a Air Express Bus nebo vlakem.

   K cestě z letiště můžete využít také soukromé taxi služby.

   Služby na letišti

   Na letišti je několik restaurací a kaváren a obchody se širokou nabídkou zboží včetně duty free. Najdete zde také bankomaty, směnárny, půjčovny automobilů, informační stánek, dětské koutky, meditační a odpočinkovou místnost a lékařsku službu. Vybavení pro péči o děti je v přízemí a v prvním patře terminálu. Wi-Fi připojení je na letišti zdarma. Hůře pohyblivé osoby mohou využít asistenční službu nebo si zapůjčit kolečková křesla. Vybavení letiště, jako například parkoviště a toalety, jsou zařízené i pro vozíčkáře. Pro firmy je na letišti konferenční centrum s 5 různě velkými místnostmi. Přímo na letišti je možné ubytovat se v hotelu.

   Letenky

   Z letiště v Eindhovenu se létá především do prázdninových destinací po celé Evropě. Své základny zde mají nízkonákladové aerolinky Ryanair, Wizz Air a Transavia. Z Prahy můžete do Eindhovenu letět především se společností Ryanair, která nabízí zpáteční letenky od 1 500 . Za stejnou cenu lze letět také z Bratislavy nebo Krakova. Z Varšavy, Katovic a Vídně lze letět za cenu od 1 000 Kč za zpáteční letenku.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno od 4:30 do 24:00. Jeden terminál letiště je dobře přehledný a snadno se v něm zorientujete.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.