Fuerteventura od 2 446 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Fuerteventura

   Fuerteventura je druhý největší ostrov v souostroví Kanárských ostrovů patřících Španělsku. Letiště slouží především jako výchozí bod pro cesty do dovolenkových destinací. Největší město Puerto del Rossario je vzdáleno 8 kilometrů, oblíbené letovisko Costa Calma je 70 kilometrů daleko.

   Informace o letišti Fuerteventura

   IATA FUE
   ICAO GCFV
   Místo Fuerteventura, Španělsko
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 04:02, 27. 11. 2021
   Vzdálenost 3 377 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   V bezprostřední blízkosti letiště je autobusové nádraží, ze kterého se dostanete do následujících míst:

   • Gran Tarajal, Costa Calma: do oblíbené dovolenkové oblasti se dostanete linkami číslo 10 a 16. Linka 16 jezdí pouze do Gran Tarajal. Každá z linek jezdí pouze čtyřikrát denně. Za cestu v délce 90 až 105 minut zaplatíte 9,75 EUR.
   • Puerto del Rossario: pro cestu do největšího města můžete využít linek 3, 10 a 16. Linka číslo 3 jezdí oproti linkám 10 a 16 v intervalu 30 minut od 6:30 do 24:00 hodin. Jízdenka stojí 1,45 EUR a cesta trvá přibližně 20 minut.

   Lístky na autobus se kupují u řidiče a je potřeba mít připravené drobné mince. Jízdní řády autobusů najdete na webu dopravce. Alternativou je zapůjčení osobního automobilu nebo využití taxi služby.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete duty free obchody, restaurace, kavárny, rychlá občerstvení, pracovní zónu se zásuvkami, dětský koutek, turistické informace, bankomat, půjčovnu automobilů a Wi-Fi připojení zdarma.

   Letenky

   Z Prahy létají na Fuerteventuru přímé lety, jejichž cena se však obvykle pohybuje kolem částky 7 000 Kč. Levnější letenky, za cenu kolem 3 000 Kč, koupíte z Budapešti se společností Wizzair, nebo z Berlína se společností Ryanair. Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.