Švédsko od 5 799 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Göteborg Landvetter

   Mezinárodní letiště Gothenburg (česky Göteborg) Landvetter je druhým největším letištěm ve Švédsku. Je důležitým dopravním uzlem pro osobní i nákladní přepravu. Centrum Göteborgu je vzdáleno necelých 30 kilometrů.

   Informace o letišti Göteborg Landvetter

   Web www.swedavia.com
   IATA GOT
   ICAO ESGG
   Místo Landvetter, Švédsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 21:43, 14. 06. 2024
   Vzdálenost 852 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Chcete-li procestovat Švédsko po vlastní ose, můžete si přímo na letišti zapůjčit osobní automobil. Fungují zde půjčovny Europcar, Hertz, Sixt, Avis, Budget, MABI a Enterprise. Alternativou je tzv. carsharing, který zprostředkovává společnost Sunfleet.

   Do a z centra Göteborgu se dostanete buď letištními autobusy Flygbuss nebo městskou dopravou. Autobusová zastávka je přímo před terminálem letiště.
   Autobusy Flygbuss jezdí v intervalu 15 minut od 4:30 do 00:15. Autobus zastavuje na zastávkách Korsvägen, Kungsportsplatsen, Nils Ericson terminal a Park Aveny. Cesta do centra trvá zhruba 20 minut. Jízdenky lze zakoupit předem na webu dopravce, v kiosku nebo automatech na letišti a v obchodě 7-Eleven. Jednosměrná jízdenka stojí 99 SEK (246 Kč) při nákupu online a 119 SEK (292 Kč) při nákupu na místě. Zpáteční jízdenka nijak cenově zvýhodněná není.
   Městský autobus linky 612 odjíždí ve špičce každých 15 minut a cesta do centra trvá 14 minut. Přesný jízdní řád naleznete zde.

   Využít můžete také soukromou taxi službu. Taxíky mají povinnost mít viditelně uvedené informace o ceně za vzorovou cestu, aby zákazníci mohli porovnat jejich ceny. Pokud nejedete za předem stanovenou fixní cenu, ujistěte se, že je zapnutý taxametr.

   Do dalších měst ve Švédsku se dostanete se společnostmi FlixBus nebo Nettbuss.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete širokou škálu obchodů se suvenýry, potravinami, oblečením, kosmetikou, elektronikou a dalším spotřebním zbožím. Na výběr máte z několika restaurací, kaváren a rychlých občerstvení. Na letišti je lékárna, turistické informace, bankomaty, směnárna, VIP salonky, odpočinková místnost, půjčovny automobilů a dětský koutek (za bezpečnostní kontrolou).

   Wi-Fi je zdarma na tři hodiny, poté si můžete připojení prodloužit za 49 SEK (120 Kč) za hodinu nebo 129 SEK (320 Kč) za 24 hodin. Před bezpečnostní kontrolou jsou skříňky na uschování zavazadel. Maximální rozměr zavazadla je 45×65×75 cm a za jeden den úschovy zaplatíte 50 NOK (123 Kč), platba je možná pouze kartou. Zavazadla lze uložit na maximálně 20 dnů. Na letišti je možné uspořádat i svatbu.

   Letenky

   Z Prahy se do Göteborgu dostanete přímým letem se společností Ryanair. Letenky lze při vhodné kombinaci termínů pořídit již od 1 000 Kč za zpáteční let. Dále můžete letět s AirBaltic, ČSA, Smartwings nebo Norwegian, ceny jsou však výrazně vyšší a v některých případech i s přestupem. Doba přímého letu je 1 hodina a 40 minut.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno nonstop, terminál je poměrně malý a dobře přehledný.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.