Heraklion od 7 779 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Heraklion - Nikos Kazantzakis

   Mezinárodní letiště Nikose Kazantzakise v Heraklionu na ostrově Kréta je druhým nejrušnějším letištěm v Řecku. Letiště ležící 5 kilometrů od centra města dostalo jméno po řeckém filozofovi a spisovateli Nikosovi Kazantzakisovi a slouží zejména v letní sezóně jako výchozí bod dovolenkových destinací.

   Informace o letišti Heraklion - Nikos Kazantzakis

   Web www.heraklion-airport.info
   IATA HER
   ICAO LGIR
   Místo Heraklion, Řecko
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 02:27, 20. 07. 2024
   Vzdálenost 1 863 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Na a z letiště jezdí autobusová linka číslo 1. Jízdenka u řidiče je za 2 EUR, v automatech na zastávkách nebo v trafikách stojí 1,2 EUR.

   Chcete-li se dostat do okolních měst, musíte nejprve do centra Heraklionu na autobusové nádraží a dále meziměstskými autobusy. Informace o autobusech naleznete zde.

   Alternativou je využití taxi služby nebo pronájem vlastního automobilu.

   Služby na letišti

   Na letišti je bankomat, směnárna, turistické informace, půjčovna aut a café bar, který nabízí drobné občerstvení. Úschovna zavazadel je v buňce na parkovišti, za částku 2 EUR si zde můžete uschovat zavazadla po dobu 24 hodin. Wi-Fi připojení je zdarma, je však poměrně nestabilní a nespolehlivé.

   Letenky

   Z Prahy a Vídně létá do Heraklionu přímým letem společnost Aegean Airlines, která nabízí lety za 4 000 až 5 000 Kč. S dostatečným předstihem lze sehnat i levnější. V sezóně navíc létají charterové lety jejichž ceny mohou spadnout i na cenu pod 3 000 Kč. Cena vždy závisí na společnosti, datu vaší dovolené i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Veřejná doprava v Řecku je poměrně chaotická a poměrně těžko se shánějí jízdní řády a další informace. Na zastávkách na letišti se proto ptejte řidičů a pravděpodobně zjistíte i spoje, které nejsou nikde uvedené.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Doba letu na Krétu

   Dobrý den, jaká je délka neboli doba letu na Krétu z Prahy. Tím jako myslím jak dlouho se letí neboli jak dlouho trvá let. Chápete mě?
   Mia07
   Mia07

   Doba letu Praha - Heraklion

   Dobrý den, rada bych se zeptala jak dlouho trvá let z prahy na krétu. Letěli by sme s malými dětmi a tak abych věděla na co se připravit. Díky Míla.
   Tom_D
   Tom_D