Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Kapské město

   Mezinárodní letiště v Kapském městě je druhé nejrušnější letiště v jižní Africe a páté na celém kontinentu. V roce 2010, před Mistrovstvím světa ve fotbale, prošlo letiště rozsáhlou rekonstrukcí za účelem modernizace a zvýšení komfortu při přepravě. Centrum města je vzdáleno 20 kilometrů.

   Informace o letišti Kapské město

   Web www.airports.co.za
   IATA CPT
   ICAO FACT
   Místo Kapské Město, Jihoafrická republika
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 06:38, 10. 12. 2023
   Vzdálenost 9 322 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Letiště s centrem města spojuje autobus MyCity. Autobusy odjíždějí ze zastávky přímo před terminálem a do centra města vás dovezou za 30 minut. Konečná zastávka je na autobusovém nádraží Civic Center, které leží na bulváru Hertzog. Interval odjezdů je přibližně 30 minut. Autobusy jezdí od 5:30 do 21:30. Cena jízdného se liší dle denní doby, sezóny a destinace a za jízdné tak zaplatíte 62,50 – 87,80 R (100 – 142 Kč). Pro nákup jízdenky si nejdříve musíte zakoupit kartu Myconnect, na kterou si jízdné nabijete. Kartu a nabití zařídíte v kioscích MyCity. Spojení lze vyhledávat na webu dopravce.

   Využít můžete i soukromou taxi službu. Doporučujeme využívat oficiální taxi a vždy se ujistit, že je zapnutý taxametr. Cesta do centra města by měla stát od 300 do 400 R (490 – 648 Kč) a 217 R (352 Kč) k vlakovému nádraží. Nejjednodušší cestou, jak se vyhnout podvodům, je použití aplikace Uber.

   Přímo na letišti si také můžete zapůjčit osobní automobil. Funguje zde celkem 9 půjčoven, jejichž seznam naleznete zde.

   Služby na letišti

   Na letišti je široká nabídka restaurací a občerstvení s místním i mezinárodním jídlem. Najdete zde obchody se suvenýry, potravinami, kosmetikou, oblečením a knihami. Na letišti jsou bankomaty, směnárny, lékařská služba, půjčovny automobilů, VIP salonky a konferenční místnosti. Připojení na Wi-Fi je zdarma na 30 minut.

   Letenky

   Ceny zpáteční letenky z Prahy se obvykle pohybují od 18 000 Kč výše. Nejčastější spojení nabízejí aerolinky Turkish Airlines, Qatar Airways a KLM. O něco levnější letenky (od necelých 15 000 Kč) můžete najít na lety do Johannesburgu.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno nonstop. Na přestup mezi mezinárodním a vnitrostátním terminálem si kvůli imigrační kontrole vyhraďte alespoň 60 minut.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.