Riga od 7 020 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Riga

   Mezinárodní letiště v Rize, hlavním městě Lotyšska, je jedním z nejdůležitějších letišť pro Pobaltské země. Ze známějších aerolinek zde mají základny společnosti AirBaltic, Ryanair a Wizz Air. Centrum Rigy je vzdáleno 10 kilometrů.

   Informace o letišti Riga

   Web www.riga-airport.com
   IATA RIX
   ICAO EVRA
   Místo Riga, Lotyšsko
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 08:27, 26. 03. 2023
   Vzdálenost 994 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z letiště jezdí autobus linky číslo 22, minibus číslo 241 a expresní minibus číslo 322. Interval spojení je dle linky 10 až 30 minut, cesta do centra trvá 30 až 40 minut. Autobus jezdí od 5:40 do 23:30, minibusy od 6:00 do 21:30. Jízdenku za 1,15 EUR (na všechny spoje) lze zakoupit v automatech, v kanceláři Welcome Riga nebo v trafikách. Jízdenku lze koupit i u řidiče, při nákupu v autobuse je cena 2 EUR. Podrobnosti o MHD v Rize včetně plánovače spojení naleznete zde.

   Přímo z letiště se dostanete také do Vilniusu, Tallinu, Minsku nebo Varšavy. Seznam všech dálkových společností jezdících z letiště naleznete zde.

   Dáváte-li před autobusy přednost cestování osobním automobilem, můžete si ho zapůjčit přímo na letišti. Seznam všech půjčoven včetně kontaktů naleznete zde.

   Využít můžete také taxi službu, která vás do centra Rigy odveze zhruba za 20 minut. Berte si jen taxíky, které mají na dveřích uvedené ceny a vždy se ujistěte o použití taxametru.

   Služby na letišti

   Na letišti je široká nabídka restaurací, kaváren, rychlých občerstvení a obchodů s potravinami, suvenýry, léky a spotřebním a duty free zbožím. Na letišti jsou bankomaty, směnárny, půjčovny automobilů, turistické informace, SPA centrum, kadeřnictví, pošta, VIP salonky, asistenční služba pro hůře pohyblivé osoby, úschovna zavazadel a Wi-Fi. K Wi-Fi se připojíte pomocí sítě RIX-Free-WiFi, po 15 minutách budete muset zhlédnout reklamu, abyste mohli pokračovat ve využívání služby. Dokumenty si můžete vytisknout v příletové hale A poblíž kanceláře Welcome Riga. Úschovna zavazadel je v 1. podlaží příletové haly v sektoru E. Za prvních 12 hodin uložení zaplatíte 2,50 EUR, kompletní ceník naleznete zde. V bezprostřední blízkosti letiště je několik hotelů.

   Letenky

   Nejlevnější přímé lety z Prahy nabízí společnost Ryanair, která nabízí zpáteční letenky za cenu od necelých 1 500 Kč. O něco dražší přímé lety, kolem 2 500 Kč, nabízí společnost Air Baltic. Při nákupu a srovnávání cen letenky nezapomeňte zohlednit to, že Ryanair má nově v ceně pouze malé příruční zavazadlo, standardní příruční zavazadlo si musíte připlatit. Air Baltic má standardní příruční zavazadlo v ceně.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně. Letiště je celkem malé a dobře se v něm zorientujete, na případný přestup vám bude stačit 40 minut.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.