Švédsko od 5 799 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Stockholm Skavsta

   Mezinárodní letiště Stockholm Skavsta leží 5 kilometrů od obce Nyköping. Stockholm je vzdálen 100 kilometrů a název se tak užívá spíše kvůli marketingovým účelům. Je pátým největším letištěm ve Švédsku a slouží především nízkonákladovým aerolinkám a nákladní dopravě.

   Informace o letišti Stockholm Skavsta

   Web www.skavsta.se
   IATA NYO
   ICAO ESKN
   Místo Nyköping, Švédsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 15:05, 24. 06. 2024
   Vzdálenost 982 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Pro cesty po Švédsku si můžete přímo na letišti zapůjčit osobní automobil. Fungují zde půjčovny Sixt, Hertz, Europcar, Avis a Budget. Kontakty naleznete zde.

   Do Stockholmu, Norrköpingu a Linköpingu se dostanete autobusy Flygbussarna, jejichž odjezdy a příjezdy navazují na přílety a odlety. Lístek na autobus lze zakoupit předem online, v mobilní aplikaci, v info stánku na letišti, v automatech na letišti a na zastávkách nebo u řidiče (platba pouze kartou). Jízdenka stojí 139 SEK (340 Kč) při nákupu online a 159 SEK (390 Kč) na místě. Zpáteční jízdenka nijak zvýhodněná není. Při nákupu předem online není nutné jízdenku tisknout. Spojení lze vyhledat na webu společnosti.

   Do centra Nyköpingu a na vlakové a autobusové nádraží se dostanete městským autobusem číslo 515. Jízdenku lze zakoupit přes mobilní aplikaci, v obchodě Pressbyrån nebo u řidiče (platba pouze kartou). Lístek na 60 minut stojí 26 SEK (64 Kč). Vyhledávat spojení a nakupovat lístky předem můžete na webu společnosti.

   Do dalších měst ve Švédsku lze pokračovat z Nyköpingu vlakem nebo autobusy Flixbus.

   Na letiště Stockholm Arlanda se dostanete s jedním přestupem výše uvedenými autobusy Flygbussarna.

   K dopravě můžete využít také soukromou taxi službu, ceník naleznete zde.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou dvě restaurace, duty free obchod, bankomaty, směnárna, turistické informace, půjčovny automobilů, policie, kuřácké místnosti, úschovna zavazadel, VIP salonek a asistenční služba pro hůře pohyblivé osoby. Wi-Fi připojení je zdarma na 30 minut, v případě potřeby si můžete dokoupit 1, 3 nebo 24 hodin. Všechny toalety mají přebalovací pulty.

   Vybavení na ohřev jídla pro děti naleznete v restauraci Nordic Kitchen & Bar za bezpečnostní kontrolou. Nordic Kitchen & Bar také umožňuje svým zákazníkům nabití elektronických zařízení. V bezprostřední blízkosti terminálu je hotel, ve kterém si kromě možnosti přespání, můžete uschovat zavazadla. Firmy si v hotelu mohou pronajmout konferenční místnost pro až 140 osob.

   Letenky

   Z Prahy se na letiště Stockholm-Skavsta dostanete přímým letem se společností Ryanair. Letenky lze při vhodné kombinaci termínů pořídit již od 1 100 Kč za zpáteční let. Doba přímého letu je 1 hodina a 50 minut.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno nonstop. Terminál je menší a snadno se v něm zorientujete.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.