Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Vancouver

   Druhé nejrušnější kanadské letiště leží na ostrově Richmond v Britské Kolumbii, přibližně 12 kilometrů od centra Vancouveru. Letiště získalo několikrát ocenění jako nejlepší letiště na světě. Své základny zde mají aerolinky Air Canada, WestJet a Air Transat.

   Informace o letišti Vancouver

   Web www.yvr.ca
   IATA YVR
   ICAO CYVR
   Místo Richmond, Kanada
   Časový posun 9 hodin oproti ČR
   Aktuální čas 06:28, 09. 06. 2023
   Vzdálenost 8 278 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Nejrychleji se z/na letiště dostanete vlaky Canada Line. Nástupiště je přímo u terminálu a dostanete se k němu díky přehlednému značení. Z letiště odjíždí každých 6 až 12 minut modrá linka, která vás do centra Vancouveru doveze za necelých 30 minut a do Richmondu za necelých 20 minut. Vlak je v provozu od 5:00 do 1:00. Cena jízdného se liší dle denní doby a zóny, do které jedete. Jízdenky lze zakoupit v automatech, platba je možná v hotovosti i kartou. Informace o všech linkách metra i dalších variantách dopravy ve Vancouveru naleznete na webu dopravce.

   Na letišti si také můžete zapůjčit jízdní kola nebo osobní automobil. Seznam půjčoven automobilů naleznete zde.

   Poslední variantou je využití soukromé taxi služby. Přehledný ceník cen do jednotlivých zón si můžete stáhnout zde.

   Služby na letišti

   Na letišti je široká škála restaurací, kaváren, rychlých občerstvení a klasických i duty free obchodů. Najdete zde bankomaty, směnárny, turistické informace, relaxační a meditační místnost (mezinárodní terminál, brána D67), VIP salonky, lázně s nabídkou masáží a kosmetických ošetření, opravnu obuvi a zavazadel, poštu, lékárnu a zdravotnickou službu, zubaře a čistírny obuvi a oděvů.

   Po celém letišti najdete „Green Coat“ dobrovolníky, kteří vám v případě potřeby poradí s orientací na letišti. Za poplatek lze využít službu portýra, který vám pomůže s vašimi zavazadly. Wi-Fi připojení je na letišti zdarma. Úschovny zavazadel jsou na všech letištních terminálech, cena za úschovu je od 5 do 8,50 CAD.

   Letenky

   Z Vancouveru můžete letět do všech světových destinací v Evropě, Asii a Oceánii. Množství letů odsud odlétá také do USA, Mexika a samozřejmě na vnitrostátní lety po celé Kanadě.

   Z Prahy do Vancouveru lze nejčastěji letět se společností Air Canada, ceny letenek se standardně pohybují kolem 20 000 Kč. Alternativou je sledovat ceny letenek z letišť v okolních zemích, odkud létají i nízkonákladové společnosti.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně. I pokud na letišti pouze přestupujete, musíte projít imigrační kontrolou, proto je nutné zařídit si víza eTa. Na letišti je předsunutá imigrační kontrola pro vstup do USA, po příletu do USA se tedy již nemusíte zdržovat další kontrolou. Letiště má jeden terminál pro lety do USA, druhý pro vnitrostátní a třetí pro mezinárodní lety. Na přestup si vyhraďte ideálně 1,5 hodiny.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.