Do Malawi nově jednoduše na elektronická víza

Do Malawi nově jednoduše na elektronická víza

Jeden z nejmenších států Afriky, který je známý především díky stejnojmennému úchvatnému jezeru Malawi, spouští nově pro turisty z většiny zemí světa elektronické vízum. Odpadne tak složité vyřizování víz přes ambasádu. Od 1. listopadu 2019 je možné vyřídit vše z pohodlí domova na tomto odkazu: https://evisa.gov.mw/.

Nachystejte si:

  • aktuální fotografii obličeje na bílém pozadí
  • kopii datových stran pasu s platností ještě nejméně 6 měsíců po příletu do země a s minimálně dvěma volnými stránkami
  • dokumenty, které prokážou účel vaší cesty, potvrzení o odletu a bydlení, zvací a garanční dopis

Elektronická víza do Malawi platí na maximálně 90 dní a jeden vstup do země. Tato jednorázová víza jsou za 1 700 Kč. E-vízum není možné později změnit, ani prodloužit. Doporučujeme zažádat si nejméně 4 dny před plánovanou cestou. Žádost se vyplňuje v angličtině. Víza pro více vstupů platná na 6 měsíců stojí 3 400 Kč a na jeden rok stojí zhruba 5 700 Kč.

Do 72 hodin obdržíte e-mailem potvrzení o udělení (nebo zamítnutí) víza. Toto potvrzení si vytiskněte a předložte spolu s pasem u imigrační přepážky na letišti.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů