Česká republika od 90 Kč
Zobrazit zájezdy

Kostnice Kutná Hora: k focení budete nově potřebovat povolení

Kostnice Kutná Hora: k focení budete nově potřebovat povolení

Kostnice Sedlec s kostelem Všech svatých, které se nacházejí ve středověkém městě Kutná Hora, zpřísní od příštího roku pravidla pro fotografování. Římskokatolická farnost se rozhodla pro plošný zákaz veškerého focení, ten bude platný od 1. 1. 2020, a to i pro blízkou katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele.

Důvodem pro takto přísná opatření jsou opět neukáznění turisté, kteří v tomto posvátném místě, při honbě za dokonalými fotkami, nedbají na pietu. Lebkám nasazují sluneční brýle, klobouky nebo s kostmi dokonce přímo manipulují. Fotky bude možné pořídit pouze na požádání, a to tři dny dopředu. V případě médií dokonce tři týdny předem.

Kostelem projde každý rok více než 400 000 návštěvníků, a to nejen z České republiky, ale i ze všech koutů světa. Popularita gotické kaple je do značné míry dána skutečností, že kosti zde pochovaných lidí (odhaduje se až 60 000 těl) jsou uspořádány ve strašidelně uměleckém stylu.

V současné době je vstupné do kostnice 90 Kč za dospělého a 60 Kč pro studenty, ZTP, seniory a děti. Prodej vstupenek byl od letošního roku přesunut do nově vybudovaného infocentra, místo prodeje přímo v prostorách památek. Tím by se měly eliminovat dlouhé fronty, které zde byly ještě donedávna na denním pořádku.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce