Dobrovolnictví v Japonsku - vízum

Vloženo: 30. srpna 2019
Poslední příspěvek: 30. srpna 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
WildOne
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
WildOne
Dobrý den,
rád bych příští rok vyjel do Japonska za účelem dobrovolnictví přes organizaci Workaway. Vzhledem k tomu, že mi již bylo 30 let, nemůžu se ucházet o working holidays vízum. Zajímalo by mě, zdali je pro tento typ pobytu potřeba pracovní vízum.
Děkuji,
Martin Erdos

Odpovědi 3 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@WildOne ~ Dobrý večer,
nevím, jak je to u Workaway (předpokládám, že stejně), ale u WWOOF pracovní vízum nepotřebujete, pokud vaše doba pobytu v Japonsku nepřekročí 90 dní. WOOFFing je práce na farmách, za kterou získáte ubytování a často i stravu zdarma - nejste za práci peněžně placeni. Pracovní vízum tedy nepotřebujete, jelikož se jedná o program za účelem poznání země a nových přátel a také získání nových zkušeností. V tomto případě stačí turistické vízum. Nejsem si však jistá, jestli je to tak i u Workaway, doporučuji si tedy tuto informaci ověřit na ambasádě.
WildOne
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
WildOne
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
WildOne
před 5 lety
@Kristýna ~ Dobrý večer,
mockrát děkuji za odpověď. Z toho, co píšete to zní nadějně. Ptám se proto, že jsem se někde dočetl, že za pracovní pobyt se považuje i práce za ubytování a stravu. Nicméně, WWOOF (o kterém jsem taky uvažoval) by měl fungovat podobně jako Workaway. Na ambasádě mi bohužel nedokázali poradit, prý to závisí na dané organizaci. Ještě jednou děkuji,
S pozdravem,
Martin E.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@WildOne ~ Není vůbec zač, snad Vám to alespoň trochu pomohlo.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů