Vyhledejte dovolenou

Dovolená Japonsko 2020/2021

Japonsko je ostrovní stát na východ od Číny, z vnější strany omývaný Tichým oceánem. Je zemí, kde se snoubí moderní popkultura a staré tradice. Naprostým unikátem je japonština, která není podobná žádnému jazyku na světě. Japonci navíc pěstují neochotu učit se cizí jazyk, a tak může být s angličtinou občas problém. Často ale stačí jen pozorovat a vnímat kulturní odlišnosti, jíst nebo zpívat karaoke. Vlaky a Japonsko je stejně pevné spojení jako pralinky a Belgie nebo hodinky a Švýcarsko. Jezdí až směšně na čas. Věhlasu dosáhlo i japonské metro.

Tokio, největší město na světě, má všechno, na co si turista jen vzpomene. Na jedné straně je zátiší z mrakodrapů, svět počítačových her Akihabara, neuvěřitelné množství restaurací a barů, nákupní čtvrť Shijuba a kapslové hotely. Na druhé straně park Ueno, historická čtvrť Asakusa nebo císařské zahrady. V Tokiu a dalších velkých městech jako je Sapporo, Nagasaki nebo Ósaka si ale ruch vybírá svou daň a jsou utopená ve smogu. Z Tokia už se po většinu roku ani nedohlédne na horu Fudži.

Po náročném dni ve městě přichází na scénu místní kuchyně. Pohankové, vaječné a pšeničné nudle s vývarem, ryby, mořské plody, nesmrtelné sushi a čaj tvoří základ japonského jídelníčku. Japonsko je obehnané plážemi, vnitrozemí je ale hornaté a bohaté na stezky a treky. Proti přeplněným městům se tak staví klid a čistý vzduch.

Japonsko si zakládá na své prastaré kultuře, která se vždy snažila držet krok s Čínou, a tak je po celé zemi rozesetá spousta chrámů, svatyní a japonských zahrad. Japonsko je zkrátka místo, kde vedle sebe existují extrémy, které spojuje pevná víra v kulturu a tradice.

Zobrazit Skrýt

Aktuální zájezdy do Japonska

Červenec 2021

od 42 800 Kč

Zobrazit zájezdy

Doporučené ubytování v Japonsku

Ubytování v Japonsku, která si cestovatelé oblíbili.

Hotel Asakusabaschi Lokalita Japonsko, Tokio Hotel Asakusabaschi
  • 26. 7. (Po) - 31. 7. 2021 (So)
  • Vlastní
  • 6 dny (5 nocí)

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Japonsku

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Japonsko

20.3. máme odlétat do Japonska na poznávací zájezd. Poradí někdo ,zda stornovat nebo jet.
Lidka
Lidka

Co navštívit v Tokiu? + tipy na památky

Dneska se mi podařilo koupit letenky do Tokia za 10 490 s příručákem i odbaveným zavazadlem. Jen tak pro info, kdyby se někomu hodilo. Teď ale k… Zobrazit více
Cestovatel_Traveler
Cestovatel_Traveler

Lyžování v Japonsku

Kdo jste zkoušel lyžování v Japonsku? Zvažujeme oblast Niseko.. Jak je na tom Japonsko s úpravou sjezdovek a sněhovou pokrývkou v lednu?
Káčátko
Káčátko

Doba letu do Japonska

Dobrý večer, jak dlouho trvá doba letu do Japonska? A jak nejlépe naplánovat let na Okinawu?
Ziggy
Ziggy

Kdy letět do Japonska

Ahoj všem, kdy letět do Japonska. V létě jsme to nestihli a teď váháme jestli toho využít teď na podzim nebo jet raději až na jaře, když všechno… Zobrazit více
Mikiška
Mikiška

Dobrovolnictví v Japonsku - vízum

Dobrý den,rád bych příští rok vyjel do Japonska za účelem dobrovolnictví přes organizaci Workaway. Vzhledem k tomu, že mi již bylo 30 let, nemůžu se… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Ceny v Japonsku

Zdravím Lenku a samozřejmě všechny ostatní, kde se dobře najíst v Tokiu? Čeká mě tam pracovní cesta a budu mít vždy odpoledne volné na couračku.… Zobrazit více
DonPepe
DonPepe

Japonsko - tipy

Zdravím! ) Mým velkým snem je podívat se do Japonska. Byl jste tam někdo? Podělte se o zážitky. Kde se vám nejvíce líbilo?
Ovča
Ovča

Japan rail pass

Dobrý den, budu kupovat japan rail pass na týden na vlak po Japonsku (přes Student Agency je maji za 6 472 Kč). Mam je koupit tam nebo jsou lepší… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

cesta do japonska

Dobrý den, můžete mi poradit jak se nejlevněji a nejefektivněji dostat z evropy do Japonska?
Ovča
Ovča

Časté otázky před dovolenou v Japonsku

Časté otázky

Jaké cestovní doklady potřebuji do Japonska?

Zobrazit Skrýt

Občané ČR, kteří jedou do Japonska jako turisté nebo na návštěvu rodiny a přátel a jejich pobyt nepřesáhne 90 dní, víza nepotřebují. Postačí vám platný cestovní pas a zpáteční letenka. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Časté otázky

Jakou měnu s sebou?

Zobrazit Skrýt

Oficiální měna v Japonsku je jen. Jeny prodává velká část bank a směnáren. Ve větších městech, turistických oblastech, supermarketech, luxusnějších restauracích a hotelech bude platba kartou bez problémů. Více o měně a cenách.

Časté otázky

Potřebuji do Japonska očkování?

Zobrazit Skrýt

Do Japonska není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Časté otázky

Jakým jazykem se mluví v Japonsku?

Zobrazit Skrýt

Úřední jazyk je japonština. S angličtinou tady moc nepochodíte. Případně se setkáte s  japonskou angličtinou, což je jazyk sám o sobě. Více o základních frázích a jazyku.

Časté otázky

Jaké zásuvky jsou v Japonsku?

Zobrazit Skrýt

V Japonsku jsou zásuvky amerického typu. Vybavte se proto adaptérem. Více o zásuvkách.

Časté otázky

Kdo prodává zájezdy do Japonska?

Zobrazit Skrýt

Aktuálně naleznete nabídku dovolené do Japonska od TravelPortál.cz.

Časté otázky

Jaké jsou ceny zájezdů do Japonska?

Zobrazit Skrýt

Ceny začínají na 42 800 Kč.

Časté otázky

Jaké jsou možnosti dopravy?

Zobrazit Skrýt

K dispozici je do Japonska doprava vlastní.


Destinace v Japonsku Zobrazit Skrýt