Egypt od 4 023 Kč
Zobrazit zájezdy

Jedovaté ryby v Egyptě

Vloženo: 27. září 2019
Poslední příspěvek: 29. listopadu 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
MartinMT
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
MartinMT
Zdravim, chtěl jsem se zeptat, jestli takhle běžně při šnorchlování potkáváte jedovaté mořské ryby v Egyptě? Třeba perutýn, ropušnice? Nebo můžu být v klidu?

Odpovědi 10 odpovědí

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@MartinMT ~ Zdravím,
v Egyptě některé druhy jedovatých ryb opravdu jsou (perutýn, trnucha, ropušnice), osobně jsem se ale s nim nikdy nesetkala. Dokáží se dokonale zamaskovat, takže je pravděpodobně ani nepoznáte. Normálně na člověka neútočí, pokud budete korály jen pozorovat. Jen velmi málo druhů je agresivních vůči potápěčům.
Roxy
nový člen nový člen /
Roxy
nový člen nový člen / před 5 lety
Roxy
před 5 lety
Na ropušnici když šlápnete, tak máte většinou po dovolené, protože vztyčí ostny a v nich je jed. Není ale tak snadný na ně narazit. Kamarád tam chytal nějaký mušle ve tvaru kužele, nevím přesně co to bylo, pak jsme se dozvěděli, že jsou taky jedovaté.
Opavan
stálý člen stálý člen /
Opavan
stálý člen stálý člen / před 5 lety
Opavan
před 5 lety
@MartinMT
Perutýni, alespoň v Marsa Alam, se vyskytovali běžně - raději jsem vždy rychle "prchal" od nich - ale jsou to krásné ryby
Grizlík
nový člen nový člen /
Grizlík
nový člen nový člen / před 5 lety
Grizlík
před 5 lety
Já potkal párkrát ostence. Od července do září se rozmnozujou a jsou nejaktivnější.
Grizlík
nový člen nový člen /
Grizlík
nový člen nový člen / před 5 lety
Grizlík
před 5 lety
@Roxy ~ nebyla to homolice?
Roxy
nový člen nový člen /
Roxy
nový člen nový člen / před 5 lety
Roxy
před 5 lety
@Grizlík ~ Zrovna na ní koukám, mají fakt krásné ulity. Asi to byla ona. Uf
Tomš
stálý člen stálý člen /
Tomš
stálý člen stálý člen / před 5 lety
Tomš
před 5 lety
Před měsícem v Hurghadě hotel Sphinx nádherný Perutýni
kikiP_
věrná členka věrná členka /
kikiP_
věrná členka věrná členka / před 4 lety
kikiP_
před 4 lety
@Grizlík ~ Ano, jsou to homolice.
@MartinMT ~ Perutýny jsem potkala, ale pokud se k nim nepřibližujete a neútočíte, tak nemáte problém... V podstatě to platí pro všechny ryby... i pro žraloky. Z těch mám osobně větší vítr, ale viděla jsem je jen v akvárku xD
Wincenzzo
stálý člen stálý člen /
Wincenzzo
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Wincenzzo
před 4 lety
V Marsa Alam jsou skoro vsude perutyni, nejvice jich byva ve stinu pod molama, anineplavou, nechavaji se jen tak unaset vodou, vi o sobe, ze jsou jedovati, pokud kolem nich plavete, nebo proti nim, ani se nepohnou, vyhnout se musite vzdy vy, Nikdy nijak neutoci... strach z lidi zadny nemaji, ropusnice jsem nikdy nevidel, pozor vsak na pruhovane bilbo-Cerne morske hady, Ti tam take jsou a ne vzdy pred clovekem odplavou, nekdy jsou I agresivni... ty je lepsi nepotkat...
Opavan
stálý člen stálý člen /
Opavan
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Opavan
před 4 lety
Wincezzno připomněl "zebrovité" mořské hady. Ano, když jsem u Hurghady šnorchloval a pode mnou se tento had plazil - tak to je opravdu strach (nebo alespoň velmi nepříjemný pocit).
Ale na Filipínách jsem jej spatřil ve vodě přímo na pláži, asi 10 m od břehu, voda do půl stehen a to bylo ještě horší setkání = rychle pryč.
No a když na vás kouká z díry mezi kameny/korály pořádně velká tlama murény, která občas ukáže zuby a pak jako pořádně tlustý had se odvlní pryč,
tak to je také "zážitek"

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů