Egypt od 4 023 Kč
Zobrazit zájezdy

Faraonova pomsta

Vloženo: 8. března 2013
Poslední příspěvek: 25. listopadu 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 11 lety
anonym
Dobrý den, mám takový dotaz - manžel chce strávit letošní letní dovolenou v arabské zemi. Bojím se ale faraona, stačí mně totiž jakýkoliv problém s jídlem a mám zkaženou dovolenou. Máte nějaké zkušenosti, jak se tomu vyhnout nebo co mám dělat?

Odpovědi 24 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 11 lety
anonym
před 11 lety
Dobrý den,mohu Vám poradit asi tak 2 měsíce před odletem brát probiotika.Nechat napsat u lékaře Ecefuryl dotatečné množství.Všicni tvrdí,že na toto nezabírá mam skušenost že ano,ale pozor vzít hned jakmile pocítíte nevolnost nebo křeče.Jinak nebrat preventivně to naopak není nic platné.Jinak v Arabských zemích se koupí jejich lék,ten Vám sežene průvodce.Já trpím vždy a všude,ale takto se mohu vydat na cesty i stímto vybavením.Podle známé,ktará je průvodkyní v arabských zemích je toto tím ,že málo pijeme.nevím co je na tom pravdy.Ale ještě rada na závěr.Každé ráno malou štamprdli slivovice,do vody na čištění zubů Listerine i do balené a hlavně obal na kartáčky.Já ale přesto mam vždy obavy,to je prostě pech.Buď a Nebo.Držím palce ať se Vám líbí a nepostihne vás Faraon.Skuste se držet mích rad a uvidíte.Zdravím
Betyna
nová členka nová členka /
Betyna
nová členka nová členka / před 11 lety
Betyna
před 11 lety
Dobrý večer,souhlasím s předchozí odpovědí probiotika bereme i na dovolené.Štamprdličku si dáváme před každým jídlem a doplňujeme becherovkou,zatím nám to fungovalo.Přeji krásnou dovču
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 11 lety
anonym
před 11 lety
Dobrý večer souhlasím s předchozí odpovědí.Ercefuryla štamprdilčku určitě.Ještě nedoporučuji led do pití a nepít studené nápoje.Vyvarovat se jahodám a ovoci a zelenině,která není oloupaná.Myjí to jejich vodou a tam už mohou být bakterie.
ZUBY SI ČISTIT POUZE BALENOU VODOU I KARTÁČEK OPLACHOVAT POUZE VODOU BALENOU.
I přeze vše jsem byla v Egyptě 5x a 4x jsem Faraona měla.I v 5 hvězdičkovém hotelu.
Důležité je si vzít Ercefuryl hned .jak pocítíte první potíže.Poprvé mě začalo bolet břicho,bylo mi troško špatně,než jsem došla na pokoj pro lék,bylo pozdě.Zvracela jsem 5 hodin a celou noc jsem proseděla na wc.Dva dny jsem prospala a další dva dny jsem byla na pečivu.Doporučuji lék nosit stále sebou.
Ipřesto se mi v Egyptě líbí,ale letos jedeme do Bulharska.Po šesté už Faraona nachci zažít,je to peklo!!!!!
Mikey
Administrátor Administrátor /
Mikey
Administrátor Administrátor / před 11 lety
Mikey
před 11 lety
Další informace o Faraonově pomstě v průvodci...
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 10 lety
anonym
před 10 lety
Já jsem v Egyptě pila a jedla uplě všechno a uplně bez problému. Kyž se něco oběví tak koupit za 3 eura jejich prásek Antinal se jmenuje tak začít užívat a kdyby to bylo už hodně vážně tak zajet na a mbulanci.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
je z přeřateho organismu jezdíme tam pořad letos po 7 a jednou faraon jime vše i led neni problem nechce se přežírat a tlaskat vše do hromady ale ujištovali že je to ze sluníčka proste přehřatý tak se chladte a pijte jinak egypt je nejlepsí
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
dobrý den ....měla jsem slivovici a becherovku v dostačujícím množství .....jinak jsem si převařovala vodu na čištění zubu a měla jsem i led i zmrzlinu i jejich pivo . co mě nechutnalo byl jejich alkohol !!!! je taky pravda že na talíř jsem si dala jen to co jsem snědla ,to co jsem viděla u jiných mě zarazilo jsou schopný tam dám jogurt, palačinku , sýry , maso a brambory a zmrzlinu na jeden talíř............to jsem nechápala ..............jedla jsem to co mi chutnalo a problém nebyl .....
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
souhlasím s příspěvky předemnou, je to o tom že se nemůžete chovat jako doma doopravdy nepít jejich vodu z kohoutku zuby si čistit balenou vodou, na přehřátý organismus nepít ledové nápoje vyvarovat se ledu a pod, pozor na kuřecí maso občas ho maj u kostí nedodělané ...radši nedojíst. při prvních potížích vzít si náš ercefuril ....řídím se heslem jedné super delegátky : jdete jednou na rychlé wc v pořádku, jdete po druhé je to napováženou půjdete po třetí cestou berete mobil a píšete sms, odveze vás k lékaři dá kapačky a máte klid po zbytek dovolené.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Dobrý den,
rádi bychom s vnoučaty vyrazili v létě do Egypta. Mladšívnouček má ale bohužel alergii na lepek a laktozu, dá se s hotely domluvit nebo se najíst v restauracích? Samozřejmě nechceme způsobit nějaké zdravotní potíže, v případě nouze povezeme vlastní jídlo, ale zajištěný servis přímo v Egyptě, na který bychom se mohli spolehnout, by byl přeci jen o dost komfortnější.
Děkuji. Helena
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
domluvte se z cestovkou jak to funguje, ale určitě Vám hotel vyjde vstříc po domluvě s delegátkou na místě. Vnouček není jistě jediný , který má alergii. Jen bych poradila nejezdit přímo v létě místy bývá víc jak 45C a nemuselo by to dětem sednout i z hlediska trávicích potíží budou mít žízeň budou chtít studené pití , led a to není dobrá kombinace na naše střeva
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Dobrý den , jestli jedete s vnoučaty ...na všechno se ptejte , byl i hotel kde si museli balenou vodu kupovat, jestli se dá koupat v moři , jestli je na pokoj voda zdarma , jestli tam jsou tobogany pro děti ,,, na všechno se ptát ,,,meli jsme perfektní hotel ,ale v moři se koupat nedalo ....když toto všechno dáte do požadavku a cestovka něco nesplní ,mužete zájezd reklamovat ....
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Dobrý den,také jsem psal jedné paní co měla v Hurghadě pekárnu-není,ale koupit v Čechách bezlepkový chleba a zabalený vydrží i měsíce-odzkoušeno.
Evka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Evka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 6 lety
Evka
před 6 lety
Do arabských zemí létám již pár let, ale já osobně jsem problém nikdy neměla. Jídlo asi špatné nebude, spíš kombinace, na které náš organismus může reagovat. Když vidím, co si někteří naloží na talíře....osobně si vyhybám různým majonezovým dresingům, ale určitě nevynechám čerstvou zeleninu a ovoce. Dobrým zvykem pro mě je ráno v poledne i večer před jídlem voda s limetkou nebo citronem, neperlivá, stačí vymačkat 2-4 půlky, ty bývají i dispozici. Konkrétně do Egypta si vozím trochu slivovice, po ráno malý frťánek, ale to je spíš takový ranní rituál....Další věcí je z mého pohledu spíš reakce na vyšší teploty - slunce. Určitě není nejlepší přes poledne ležet na plném slunci bez ochrany, i ve stínu na nás slunce působí.
Kláráč
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Kláráč
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 6 lety
Kláráč
před 6 lety
Dobré rady od člověka s vlastní zkušeností jsem našla tady www.etravel.cz/zazitky/prujem… Mám podobné problémy jako ty, takže tenhle problém taky řeším a vyhledávám, protože se chystáme do Egypta
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Dobrý den, poradím brát Hylac - forte.Každé ráno 10ml. a problémy jsme neměli.No a jíst tak nějak normálně, nepřejídat se, a pít hodně nealka....Byli jsem na 5hvězdě a úžasný, letos zas...
Pespes
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Pespes
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Pespes
před 5 lety
Osobní zkušenost. Léto 2019. Marsa, 5 hvězd. Předesílám, že jsme dodržovali vše zde popsané. Bakteriální infekci dostanete, když je v kapce vody více něž 200 nežádoucích bakterií. Nedá se tomu celkem zabránit, ani při dodržování všech opatření. Buď to dostanete, nebo ne. Podle překladu diagnozy od Egyptského lékaře se jedná o úplavici. Neděste se, ale je to tak. Bakteriální nákaza z vody - bakterie mohou být různé. Řeči, že je to z horka, přežírání jsou blbost. Inkubační doba 1-5 dní. Muži mají horší průběh, ženy mírnější. Průběh je nejprve vodnatý, nekontrolovaný průjem, případně zvracení. Při návštěvě lékaře, a měl tam celkem živo(zdarma pokud máte dobré pojištění, v Marse je přímo v hotelu) dostanete injekci proti zvracení, prášky proti bolesti žaludku a nejdůležitější lék obsahující nifuroxazidum jejich DIAX. Můžete si vést z domova ERCEFURIL stejná účinná látka, stojí 90,- Kč, ale je na předpis (takže musíte k doktorovi, setkal jsem se i s člověkem, který to bral preventivně, to bych ale nedělal). Do dvou hodin to zabere a máte svěrače pod kontrolou. Lékař vám doporučí dietu, rýže, banány, černý a anýzový čaj. Žádná tučná jídla a sladkosti. Jedna z bakterií má ráda sladké. Za dva dny obtíže vymizí, ale doberte léky do konce. Mě to postihlo hned druhou noc a mou ženu až 5 den. Podle pozorování lidí v jídelně a spotřeby anýzového čaje, to mělo nejméně 60% lidí. Nikdo se s tím nechlubí, ale když jsem přijel domů a ptal se lidí co tam byli, tak z okruhu co jsem vyzpovídal 80% mělo obtíže. Měli jsme Jagra a slivovici ... Nic tomu nezabrání. Je třeba ale jíst, protože žaludek se uklidní. Nedoporučuji úplné vysazení jídla. Někdo je hned odpoledne schopný šnorchlování, někdo jeden dva dny proleží. Stolice je stále řídká, ale je pod kontrolou. Výlet do Luxoru jsme zrušili. Jedinou dietní chybu, kterou jsem udělal, že jsem manželku první noc líbal na prsa ... to jen tak na odlehčení. Máme zcestovalé celé středozemní moře a i další mimo evropské destinace a nikdy nic.
Micka
nový člen nový člen /
Micka
nový člen nový člen / před 5 lety
Micka
před 5 lety
@anonym ~ tak jeďte do Tuniska.Je tam krásně a teplo.a nic takovýho jako průjem jsem tam nikdy neměla.A to už tam jezdím 6 let.
anonym
nová členka nová členka /
anonym
nová členka nová členka / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Dobrý den, při každé dovolené jsem měla výše uvedené problémy. Letos jsem se dozvěděla o očkování proti cestovatelskému průjmu, je to očkování i na choleru, a ono mi to v Turecku zafungovalo. K to mu ještě brát Biopron a byla jsem celých 12 dní v pohodě. Očkování jsou 2 tekuté dávky - takže se vypijí, musí se užít nejdříve po 14 dnech a do 6 měsíců. Cena jedné aplikace je cca 1.200,-, ale zdravotní pojišťovna zaplatí 1000,- Kč. Účinnost je dvouletá.
Surimi
stálá členka stálá členka /
Surimi
stálá členka stálá členka / před 5 lety
Surimi
před 5 lety
Preventivně můžete užívat Enterol (je silnější než běžné laktobacily používá se v ČR při krátkodobých virových průjmech, "střevních chřipkách")- volně zakoupitelný v lékárně. Od lékaře si můžete nechat předepsat Ercefuryl na bakteriální průjmy, kdy je přítomná i horečka .
Marťoušek
nový člen nový člen /
Marťoušek
nový člen nový člen / před 4 lety
Marťoušek
před 4 lety
Máte někdo zkušenosti s polisorbem? Líbí se mi, že se nedostává do krevního oběhu a neprochází ledvinami ani játry. Plus ho můžou bezlepkáři a diabetici..i ty v rodině bohužel máme..To se pak bere nějak společně s Ercefurylem nebo se už bere jen to? Díky

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů