Egypt od 5 329 Kč
Zobrazit zájezdy

Faraonova pomsta - léky, prevence, skvělé tipy

Faraonova pomsta - léky, prevence, skvělé tipy

Nejznámějším zdravotním rizikem při cestách do Egypta je tzv. faraonova pomsta - nepříjemný projev setkání s egyptskými bakteriemi. Známe tradiční i originální řešení, jak zažívacím potížím předejít a víme, jaké léky pomáhají.

Nejznámějším zdravotním rizikem při cestách do Egypta je tzv. faraonova pomsta - nepříjemný projev setkání s egyptskými bakteriemi. Známe tradiční i originální řešení, jak zažívacím potížím předejít a víme, jaké léky pomáhají.

Pravděpodobnost, že vás v Egyptě postihnou nepříjemné trávící problémy, je velmi vysoká. Známe je pod názvem faraonova pomsta nebo faraonova kletba. Silná nevolnost, průjem, zvracení a bolení břicha postihuje většinu českých turistů v Egyptě. Mohou za ně běžně se vyskytující bakterie ve vodě a jídle, na které nejsme zvyklí.

Zapomeňte na české léky

Nejlepším řešením jsou místní léky Anitnal, Drotazide, Diax nebo Streptoquin. Antinal, Drotazine i Diax jsou k sehnání i ve formě sirupu pro děti. Dostanete je v každé egyptské lékárně a často i na hotelové recepci, stojí většinou do 5 L.E. V lékárnách často šidí turisty právě na cenách těchto léků. Ceny léků musejí být uvedeny přímo na krabičce, ne na nálepce s čárovým kódem, zkontrolujte si proto cenu, než zaplatíte. Tyto léky si raději pořiďte preventivně. Zmíněné obtíže se mohou projevit i po vašem návratu domů, vyplatí se tak dovézt si pro tyhle případy egyptské léky do ČR. České léky vám nepomohou. V nouzi můžete průjem zmírnit žvýkáním pytlíkového černého čaje.

2 skvělé tipy, jak se faraonově pomstě vyhnout...

  • Očkování proti choleře - pokud se střevních potíží bojíte hodně a trpíte na ně, nechte se očkovat proti choleře. Na několik měsíců vás ochrání před běžnými cestovatelskými průjmy, například právě před faraonovou pomstou. Jehly se bát nemusíte, očkování probíhá ve dvou dávkách s minimálně týdenním rozestupem formou vypití nápoje. Cena je přibližně 1 400 Kč.
  • Probiotika - pár týdnů až měsíců před cestou i během dovolené užívejte probiotika, která vám také pomohou potížím předejít. Koupit probiotika.

...a další běžná doporučení

  • Pijte jen balenou vodu, nedávejte si drinky s ledem a ovoce si omyjte balenou vodou.
  • Vodu z kohoutku nepoužívejte ani na čištění zubů.
  • Pozor si dejte i při sprchování a v hotelovém bazénu -nepatrný doušek může znamenat několik dní prosezených na hotelové toaletě.
  • Nepřejídejte se! All inclusive nás často zláká do děsivých kombinací jídla a přehnaných porcí. Nevolnosti pak mohou být vyvolány i nevhodnou změnou jídelníčku.
  • Chraňte se před přílišným vedrem. Přehřátí vede také k průjmům neprávem přisuzovaným chudákovi faraonovi.

Nechcete podcenit přípravu? Přečtěte si i článek Zdravotní rizika a očkování při cestě do Egypta.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Probiotika na cesty

Dobry den, pouzivate nekdo probiotika pred cestama? Mame v planu Turecko s rocnim ditetem. Ma to smysl?
lussyB
lussyB

Faraonova pomsta - očkování

Dobrý den,jelikož mám špatný žaludek, přemýšlím nad očkováním. Je toto očkování spolehlivé? Chtěla bych na dovolené pít drinky s ledem, tak abych se… Zobrazit více
Avia
Avia

Faraonova pomsta

Dobrý den, mám takový dotaz - manžel chce strávit letošní letní dovolenou v arabské zemi. Bojím se ale faraona, stačí mně totiž jakýkoliv problém s… Zobrazit více
anonym
anonym

Je vhodný Egypt?

Zdravím chci se zeptat, letos chceme jet po prvé k moři a líbí se nám egypt. Slyšela jsem že mohu mít zažívací potíže a horečky průjmy atd. Chceme… Zobrazit více
Iveta7824
Iveta7824

Žaludeční potíže

Dobrý den, mám takový netradiční dotaz. Občas se nám takhle s manželem stává, že nás na cestách zastihne prostě průjem..moje otázka zní..Máte někdo… Zobrazit více
Tom_D
Tom_D

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce