Egypt od 9 890 Kč
Zobrazit zájezdy

Chrám v Abu Simbel

Vloženo: 20. července 2019
Poslední příspěvek: 31. října 2019
nový člen nový člen /
MarekF
nový člen nový člen / před 5 lety
MarekF
Hezkou sobotu, chtěl bych navštívit chrám v Abu Simbel jako sólo turista. Zajímám se o egyptskou historii, protože mě Egypt velmi fascinuje. Větší z chrámů je zasvěcený Ramsesovi II., malý chrám je zasvěcen jeho manželce. Což je hodně ojedinělý projev romantiky ve starověké egyptské historii. Pro mě hodně zajímavé. Dají se chrámy navštívit z Asuánu individuálně autem? Jaké jsou vaše zkušenosti? Nenastaly po cestě nějaké problémy?

Odpovědi 8 odpovědí

anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
anonym
před 5 lety
@MarekF ~ Pane Marku mi jsme byli letos na 3 dení plavbu po Nilu užasný jeli jsme jen 2 + průvodce česky mluvící Támer .Doporučuji jet s LM HOLIDAY , kde máte různé nabídky výletů.Mají pobočku v Brně ,ale vše vyřídí po mailu paní Lenka .
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Do Abu Simbelu je to poměrně daleko a (pokud se něco nezměnilo) jezdí se tam v noci konvojích. Z tohoto důvodu myslím že není vhodné tam jet individuálně. Asi bych se také obrátil na některou CA, pokud nepotřebujete českého průvodce tak prakticky na kteroukoliv. Pokud by to měli být češi tak buď zmínělá LM Holiday, nebo www.vyletyzhurghady.com/ (s těmi mám výborné osobní zkušenosti, výhodou je možná platba v korunách přes Internet banking)
MarekF
nový člen nový člen /
MarekF
nový člen nový člen / před 5 lety
MarekF
před 5 lety
Tak jsme navštívili chrám Abu Simbel v Asuanu a Nubian village - Egypt. Rozhodně doporučuju, úžasný zážitek. Jen cesta tam a zpět 30 hodin autobusem. Jeli jsme z Hurghady autobusem a pak autem s jedním pánem z agentury. Pak prohlídka a zase zpátky. Pak se dělají dvoudenní plavbu po Nilu z Luxoru do Asuanu. Což je dražší, ale je tam více památek - Edfu, Philae, Kom Ombo.
MarekF
nový člen nový člen /
MarekF
nový člen nový člen / před 5 lety
MarekF
před 5 lety
Pak jsem si zjistil, že se tam létá letadélkém, ale to nemám zkušenost.
kikiP_
věrná členka věrná členka /
kikiP_
věrná členka věrná členka / před 5 lety
kikiP_
před 5 lety
@MarekF ~ letadlem do Abu Simbel je to neskutečně drahé. Před časem jsem na to koukala. My jezdíme z Hurghady a zpáteční letenka stojí přes od 20.000,- Kč, jsou tam vždy minimálně dva přestupy - Káhira a Aswan Daraw (nikoliv Aswan International) a celý let včetně doby na přestup trvá v rozmezí pět až třicet hodin a prakticky vždy máte aspoň jen let s dlouhou dobou přestupu. Je také možnost ušetřit a neletět až do Abu Simbel, ale jenom do Asuánu, ale ušetříte se cca 60 % té umorné cesty. Z Aswan Daraw do Abu Simbel je to ještě 4 hodiny cesty. Taková zpáteční letenka ale vyjde jen na 12.000,- a celkové časy letů jsou jen 5h oběma směry.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Máte pravdu, ceny za tento výlet se pohybují ve stovkách dolarů. A když se podívám na Letušku nebo Tripadvisor, tak jsou ty letenky jak píšete - 20-25 tisíc korun. Leda, že by si nějaká cestovka nasmlouvala nějaký malý charter, ale dost pochybuju, těch zájemců nebude tolik.
kikiP_
věrná členka věrná členka /
kikiP_
věrná členka věrná členka / před 5 lety
kikiP_
před 5 lety
Zkusila bych se zeptat, tak jak psalo více lidí, u LM Holiday. Jezdím s nimi výlety a je to pecka.
Lenkalm
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Lenkalm
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
Lenkalm
před 4 lety
Naše kancelář LM Holiday nabízí například plavbu po Nilu. Tento výlet není uspěchaný a vše si užijete. Nebo vyloženě privátní. kdy jedete jen vy - toto jsme taky schopni zařídit.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů